Ubytovanie Kubínska hoľa: Vyrazte si na lyže i do lanového parku

Kubínska hoľa sa týči priamo nad oravským Dolným Kubínom. Je druhým najvyšším vrcholom Oravskej Magury a je obľúbeným miestom pre turistiku vďaka úžasnému výhľadu na Vysoké a Nízke Tatry, na Malú aj Veľkú Fatru, na Kysucké aj Oravské Beskydy, na Veľký Choč aj na mesto Dolný Kubín.

Kubínska hoľa je raj pre lyžiarov

Chaty Kubínska hoľa majú často obsadené kapacity. Celá Oravská Magura patrí totiž medzi najnavštevovanejšie strediská zimných športov na Slovensku. Samotný SKI PARK Kubínska hoľa sa nachádza iba 6 kilometrov od Dolného Kubína, takže je v skvelej dojazdovej vzdialenosti pre obyvateľov mesta aj okolia. Nadmorská výška 720 až 1390 m.n.m. vyhovuje všetkým lyžiarom a trate sú čo do prepravy koncipované na 9000 pasažierov. Parkovanie je pripravené pre 1500 áut. Celkové prevýšenie 676 metrov môžete zdolať aj lanovkou. Lyžiarske stredisko je klasifikované ako päťhviezdičkové. Neďaleko sú však aj ďalšie strediská – SKI centrum Kuzmínovo, Ski ParkRacibor, Skiareál Orava Snow, Ski Zábava-Hruštín, Skiareál Ružomberok – Malinô Brdo či Ski Centrum Nižná Uhliská.

Nudiť sa nebudete ani v lete

Okolie Kubínskej holi je bohaté na zaujímavosti. Okrem toho, že sa máte možnosť pozrieť do Dolného Kubína, do Ružomberku, atrakciou je Oravský Podzámok a Oravská hrad. V obci Párnica si môžete prezrieť drevenú architektúru s domami so šindľovou strechou. Staré drevené domy sa nachádzajú aj v Hruštíne.

Hľadáte ubytovanie na Kubínskej holi?

Ubytovanie Kubínska hoľa je veľmi žiadané nielen vďaka atraktivite samotného miesta. Ako ubytovacie zariadenia sú tu k dispozícii väčšinou nádherné a perfektne vybavené drevné či murované chaty. Často ponúkajú neopakovateľný výhľad do okolia. Miesta sa hodia pre páry, rodiny s deťmi aj väčšie partie. Najčastejšie je apartmánové ubytovanie, kde si varíte, ale možné je aj hotelové ubytovanie, napríklad v Holiday Park Orava. V mieste nájdete luxusné, ekonomické aj lacné ubytovanie.

Publikované: 20. 03. 2022

Kategória: Cestovanie

Autor: Katka Kavová