Urobte zo svojej záhrady raj na relaxáciu celej rodiny

Máte záhradu pri rodinnom dome alebo na chalupe? K tomu, aby sa stala dokonalým miestom pre relaxáciu, potrebuje pravdepodobne veľmi málo. Mnohí z nás si každoročne plánujú, čo konečne na záhrade vybudujú, aby sa stala skvelým miestom pre rodinnú rekreáciu. Lenže potom nemáme čas, dôjdu nám financie, či sa nám jednoducho nechce. Mám pre vás jednu radu – neplánujte a začnite relaxovať ihneď. Za pár korún si miesto výstavby pergoly kúpite záhradný altánok či stan, miesto stavby krbu stačí kúpiť gril na uhlie a vysnené záhradné hojdačky zavesíte aj na ktorýkoľvek väčší strom v záhrade. A potom už stačí iba odpočívať. Svoje budovateľské plány na niekoľko rokov stačí zhrnúť do jedného nákupu.

Záhradné stany a altány miesto na stavbu náročných pergol

Pergola je náročnejšia a drahšia stavba. Pritom jednoduchý záhradný altánok či prístrešok, ktorý nás ochráni pred silným slniečkom, ale aj dažďom, môže mať aj omnoho jednoduchšiu a lacnejšiu podobu. Pavilóny s kovovými piliermi a plátennými strechami sú veľmi elegantné riešenie aj pre tých najnáročnejších. Pokiaľ nehľadáte riešenie trvalej stavby, vystačíte si aj so záhradným stanom. Ten sa hodí pre letné mesiace, ale tiež pre rôzne slávnostné udalosti, akými sú svadba, oslavy, krstiny, či len väčšia návšteva.

Grily na uhlie vám umožnia grilovať trebárs už zajtra

Sľubujete rodine postaviť veľký vonkajší gril, s udiarňou a ďalšími vymoženosťami? Kľudne ho plánujte ďalej, ale grilovanie ako také neodkladajte. Stačí si zadovážiť menší gril na uhlie. Je skladný, dá sa ľahko preniesť kamkoľvek po záhrade, a ugrilované dobroty sú rovnako chutné, ako na sofistikovanom murovanom grile.

Záhradné hojdačky milujú deti aj dospelí

Nahradili záhradné lavičky aj rôzne kreslá. Hojdá sa rád skutočne každý, bez rozdielu veku. Záhradné hojdačky sú súčasťou sedenia pod pergolami a altánmi, ale aj pod šírim nebom. Závesné vešiame na trámy pod starými stodolami, ale aj na staré stromy. Hitom sú závesné lehátka aj hojdačky kombinované s altánom.

Publikované: 12. 08. 2020 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Katka Kavová