Prečo navštíviť Tatry a okolie?

Lyžovačka v Tatrách je obľúbená nie len pre miestnych, ale najmä pre domácich a zahraničných turistov. Tatry sa oplatí navštíviť počas celého roka, pretože ich krásu si užijete aj počas leta či na jar.

Prekonávajte samy seba

Niektoré turistické trasy v Tatrách sú výzva. Ak ju zvládnete, odnesiete si okrem skvelého pocitu aj zážitky a príjemnú únavu. Medzi najkrajšie trasy možno zaradiť trasu Tatranská Lomnica - Skalnaté pleso - Veľká Svišťovka - Chata pri Zelenom plese - Kežmarská biela voda. V Tatrách a okolí je množstvo jednoduchších aj náročnejších trás. Zarezervujte si ubytovanie v Tatrách a naplánujte si túry a výlety po Tatrách a okolí. Príjemné posedenie a osvieženie nájdete v horských chatách, napríklad v Chate pod Soliskom či na Zbojníckej chate.

Relax za každého počasia

Najväčším lákadlom Tatier je samozrejme krásna príroda. Prechádzky, túry či výjazd lanovkou na Skalnaté pleso budú určite výnimočné. Lenže ak počasie nevyjde podľa vašich predstáv, alebo budete potrebovať odpočinok po náročnej túre, oceníte hotelový wellness či niektorý aquapark. Ponuka ubytovania v Tatrách je bohatá, takže či sa rozhodnete pre luxusný hotel alebo chatu pre celú rodinu, určite si dovolenku užijete. Bez ohľadu na počasie si v Tatrách vždy nájdete program, ktorý sa hodí pre rodinu s deťmi, partiu kamarátov aj pre zamilovaný pár.

Nezabudnuteľná lyžovačka

Bez ohľadu na to, či ste začiatočných alebo skúsený lyžiar, v Tatrách si prídete na svoje. Zaručene nájdete lyžiarske stredisko a zjazdovku, ktorá vám bude vyhovovať. Lyžovačka v prekrásnych Tatrách je určená aj pre tých, ktorí sa ešte učia lyžovať. Lyžiarske strediská majú aj inštruktorov, ktorí vás to naučia. Nájdu sa kurzy pre deti aj dospelých, ktorý si chcú zimu užiť naplno. Problémom nie sú ani inštruktori pre snowbording.

Publikované: 01. 02. 2021

Kategória: Cestovanie

Autor: Katka Kavová