Cestovanie vás nemusí finančne zruinovať

Túžite precestovať celý svet? Letenky aj nocľah niečo stoja, ale cestovať sa dá aj za málo peňazí. Lacné ubytovanie v Žiline možno poznáte, ale navštíviť môžete aj iné miesta a nie len svadobný hotel Žilina. Prezradíme vám, ako si užiť cestovanie po Slovensku aj po svete a pritom neskrachovať.

Spoznajte svoju vlasť

Chcete spoznať svet, ale zatiaľ nepoznáte ani Slovensko? Samozrejme, domovina nie je pre nás práve exotická destinácia, ale aj tu nájdete dobrodružstvo, históriu aj prírodu. Lacné ubytovanie v Žiline sa oplatí, pretože tento kraj ponúka mnoho krás. Na trasu zo západu krajiny smerom na východ môžete zasa na ubytovanie využiť svadobný hotel Žilina. Na skok to budete mať do Tatier aj do Banskej Štiavnice. Ak neobľubujete turistické atrakcie, putujte skôr po menších obciach. Miestny obyvatelia vám určite dajú tipy na zaujímavé miesta, ale aj lacný nocľah alebo stravovanie.

Cestovanie po svete

Najväčšou položkou v tomto prípade bývajú letenky, ubytovanie a strava. Nízkonákladové letecké spoločnosti často ponúkajú výhodné ceny leteniek, ktoré sú v aktuálnej akcií. Existuje aj viacero portálov, ktoré vám vyhľadávanie zjednodušia. Pokiaľ ide o ubytovanie, populárny je couchsurfing. Ide v podstate o komunitu ľudí, ktorí poskytujú ubytovanie zdarma. V praxi to teda znamená, že si na tejto sociálnej sieti vytvoríte profil a hľadáte človeka, ktorý vás ubytuje. Takéto ubytovanie ale nie je pre každého a existujú aj lacné turistické ubytovne alebo hostely. Pokiaľ ide o stravu, vyhýbajte sa turisticky atraktívnym miestam a reštauráciám. Dnes predsa nie je problém nájsť aplikáciu, vďaka ktorej objavíte miestne špeciality a výbornú kuchyňu za pár eur. Koniec koncov, vždy môžete zistiť, kam chodia jedávať domáci a spoľahnite sa, že v týchto podnikoch to bude stáť za to.

Publikované: 23. 10. 2018 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Cestovanie

Autor: Katka Kavová