Najstaršie lyžiarske stredisko na území Európy

Lyžovanie na európskom kontinente má svoju bohatú históriu, ktorá siaha až do 18.storočia, kedy boli v nórskom meste Telemark zorganizované prvé lyžiarske preteky vôbec. Vedeli by ste si tipnúť, ktoré lyžiarske stredisko v Európe nosí prívlastok najstaršieho spomedzi stredísk slúžiacich na lyžiarsku a zimnú rekreáciu? V našom článku vás s ním bližšie zoznámime.

Rakúsko je domovom najstaršieho lyžiarskeho strediska v Európe

Na úvod vám rovno prezradíme krajinu, v ktorej sa najstaršie európske lyžiarske stredisko nachádza. Je to Rakúsko. Stredisko tvorí hranicu Dolného Rakúska a Štajerska. Ak by ste sa vydali spoznávať toto jedinečné miesto, zavítali by ste približne 100 km od hlavného mesta Rakúska-Viedne. Lyžiarske stredisko známe ako najstaršie v Európe nesie známy názov Semmering. Znie vám tento názov povedome alebo sa o ňom dozvedáte po prvýkrát?

Stredisko pôvodne vzniklo v roku 1888

Malebné stredisko pre lyžiarov Semmering tvorí súčasť rakúskeho okresu Neunkirchen. Jeho návštevu pokojne zvládnete behom jedného dňa aj so spiatočnou cestou domov na Slovensko. Stredisko pre lyžiarov bolo v rakúskom mestečku Semmering založené v roku 1888. V mestečku sa okrem rovnako zvaného strediska Semmering nachádza ešte jedno, a to stredisko Stuhleck. Medzi strediskami je približne 40 km vzdialenosť a nie sú vzájomné prepojené zjazdovkami.

Semmering je raj zimných športov

Najdlhšia zjazdovka Semmeringu je dlhá 3,5 km. Stredisko ponúka priestor i pre sánkarov a bežkárov. Okrem sánkarskej a bežkárskej trate ponúka i freeride zónu a park pre snowboardistov. Na svoje si v Semmeringu prídu milovníci mnohých zimných športov. Pre nadšencov letných športových aktivít ponúka Semmering cyklistický park. Príroda rakúskeho Semmeringu a jeho okolia je zároveň rajom i pre všetkých milovníkov turistiky. Ak ste aj vy nadšencom športu a spoznávania nových lyžiarskych destinácií, tak sa zaručene pre vás oplatí vybrať sa na výlet do Semmeringu. Či už sa rozhodnete pre letné obdobie alebo si radšej počkáte na zimu, Semmering je to pravé miesto pre nové športové zážitky. Majte na nasledujúcu sezónu pripravené svoje lyžiarske oblečenie, výbavu vrátane lyžílyžiarok, pretože Semmering sa už teší na vašu návštevu.

Publikované: 25. 04. 2021

Kategória: Cestovanie

Autor: Katka Kavová