Neoddeliteľná súčasť vašich domovov

Venujete pozornosť už pomaly všedným doplnkom krásy vašich okien? Poznáte pre a proti pri výbere vhodného typu závesov alebo záclon? Viete čo sa hodí do vášho interiérového sveta? Ak ste odpovedali aspoň na 1 z týchto otázok záporne, tak stojí za to si prečítať tento článok.

„Za všetkým hľadaj ženu“

No nie vždy je to pravda. Predstavte si, že za vznikom viacerých krásnych dizajnových kúskov stoja aj muži. Avšak v metrovom textile väčšinou nájdete ženu, ktorá sa vyzná v látkach, v materiáloch a ich vlastnostiach. Vie vám poradiť ako čo skombinovať, aby výsledný efekt bol pre vás čo najprijateľnejší. Predsa len ženám sú tieto veci bližšie než mužom, ale veľakrát muži majú lepšie nápady než ženy.

Kým neuvidím, radšej nekúpim

Ste zástancom návštevy kamenných obchodov a chcete si tovar obzrieť na vlastné oči? Dnes je trh presýtený rôznymi materiálmi, ktoré sú vhodné na závesy či iné dekoračné a funkčné doplnky. Stačí ak máte aspoň ako takú predstavu o tom, po čom túžite a či chcete interiér zvýrazniť alebo uceliť. Pri výbere závesov platí jedno pravidlo. Závesy sa hodia do miestností, ktoré sú vzdušné a priestorovo väčšie. Ich funkciou je nielen zútulnenie, poskytnutie súkromia, či termoizolácie, ale aj optické zmenšenie priestoru. Preto je treba v menších priestoroch voliť skôr jemné závesy bledších farieb, a v tých väčších pokojne siahnite aj po výraznejších, vzorovaných závesoch. Len takto dosiahnete úspech.

Záclony rozhodne nie sú OUT

Samozrejme, že je to pravda. Už naše staré mami vedeli, prečo si kupujú jemné, čipkované, viac či menej vzorované záclony do kuchyne, spálne či obývačky. Nikdy nevyšli z módy a pekne dekorovali menšie či väčšie okná. Nemuseli sa báť, že im vidno do izieb a zároveň mali prehľad o tom, čo sa vonku deje. Záclony dnes nájdete v rôznych dĺžkach, motívoch aj v rôznych typoch uchytenia. Je len na vás čo preferujete. Záclony nie sú až tak výrazné ako závesy, no vedia veľmi pekne uceliť celý priestor do jedného pekného celku.

Publikované: 30. 05. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Katka Kavová