Bývanie

Podlahové krytiny do kuchyne a kúpeľne

Asi tou najhlavnejšou prioritou pri výbere podlahovej krytiny je jej estetická stránka. Vzhľad je dôležitý. Každý predsa chce, aby obývačka, kuchyňa či spálňa vyzerali útulne a čo najlepšie. Praktická stránka podlahovej krytiny sa tak často dostáva na druhé miesto. Avšak, čo sa kúpeľní týka, karta sa obracia.

Ako si vybrať podlahovú krytinu do kúpeľne?

Pri výbere podlahovej krytine do kúpeľne zvážte, ako bude plniť svoju funkciu za podmienok, ktoré v miestnosti prevládajú. Ide najmä o vlhkosť, ktorá v kúpeľni prevláda. Voda môže poľahky zničiť podlahu. Vlhkosť ale nie je všetko. Rovnako by ste sa mali zamyslieť nad ďalšími faktromi, ako napríklad odolnosť, vzhľad, cena a spôsob inštalácie.

Laminátová podlaha

Ide o skvelú voľbu, ktorá je určite lepšia ako podlaha z tvrdého dreva. Laminátová podlaha môže mať takmer akýkoľvek dizajn. Takmer skvelo imituje drevo, kameň či bridlicu. Laminát je jednoduchý na údržbu. Musíte si ale dávať pozor na pokládku. V prípade, že sa voda dostane medzi jednolive dosky a drevo sa dostane do kontaktu s vlhkosťou, podlaha sa roztiahne a vám neostane nič iné, iba ju vymeniť.

Vinylová podlaha

Vinyl je podlahová krytina, ktorá nielen dobre vyzerá, ale je tiež praktická. Zámkový vinyl môžete nainštalovať aj v kúpelni, pretože je pomerne odolný voči vlhkosti.

Ako si vybrať podlahovú krytinu do kuchyne?

Korková podlaha

Korkové podlahy sú priateľské voči životnému prostrediu, a to najmä z dôvodu, že korok sa radí medzi obnoviteľné a udržateľné prírodné zdroje. Hoci majú o čosi vyššiu cenu, ide o skutočne dizajnový kúsok, ktorý je známy pre svoju dlhú životnosť. Korkové podlahy ale nie sú veľmi odolné voči vlhkosti. Pokiaľ nedopatrením na podlahu vylejete tekutinu, radšej ju okamžite poutierajte, aby krytinu nezničila.

Dizajnový kúsok

Pokiaľ hľadáte čosi, čo ozvláštni váš domov, vyskúšajte obklad na stenu KronoWall. Stena vyzerá autenicky, originálne a zapasujete ju poľahky do miestnosti moderného aj rustikálneho štýlu. Vybrať si môžete z rôznych imitácií dreva alebo kameňa. Unikatný kúsok môžete nainštalovať do kuchyne, obývačky aj kúpeľne. Stena sa ľahko udržiava a jednoducho čistí. Navyše je tiež odolná voči teplu a môžete do nej zabudovať osvetlenie.

Tak čo na to hovoríte? Vyberiete si podlahovú krytinu, ktorá vám bude vyhovovať z hľadiska dizajnu aj vlastností?