Domácnosť ako zo škatuľky. V čom pri upratovaní najviac chybujeme?

Každotýždenné upratovanie je niekedy poriadny oriešok. Najmä, ak sa za posledné dni deti doslova odtrhli z reťaze alebo sa nesiahlo ani na jeden špinavý tanier. Avšak pre svoj vlastný pokoj, aj peknú prezentáciu obydlia, je nutné k upratovaniu pristúpiť. Vyhnite sa však niekoľkým chybám, ktoré vám môžu upratovanie dosť znepríjemniť.

Keď vešanie bielizne, tak na stropné sušiaky

Stropný sušiak na bielizeň je skvelý, o tom niet pochýb ani sporu. Medzi jeho hlavné benefity patrí skladnosť a to, že neprekáža. Už nikdy sa vám nestane, že by ste zavadili o sušiak na bielizeň plný oblečenia, ktoré ste práve vyprali na dlhý alebo krátky program. A to sa pri upratovaní stáva často! Jednou z chýb, ktorej sa pri upratovaní dopúšťame, je práve to, že nepoužívame stropný sušiak na balkóne alebo v kúpeľni. Uberáme si skôr miesto stojanovým sušiakom a do zaveseného oblečenia následne po celú dobu upratovania iba drgáme.

Žehlíme to, čo sa žehliť nemá

V súvislosti s bielizňou je nutné spomenúť aj žehlenie, čo je ďalšia domáca práca, ktorá mnohým ľuďom práve nevonia. Dôvod je prostý - žehlenie je skrátka na dlho. A tak sa mnoho žien do akcie príliš dlho prehovára a hromada rastie a rastie. A ono by stačilo vytriediť si veci, ktoré sa žehliť nemusia. Napríklad také uteráky sú niečím, čo žehličku práve nevyžaduje. Dokonca by sa uteráky žehliť ani nemali, pretože potom môžu tvrdnúť čiže to môže viesť k zníženiu ich kvality aj životnosti.

Začíname upratovanie od podlahy

Aby bolo upratovanie naozaj rýchle, mali by sme sa pustiť do upratovania systematicky. V ideálnom prípade je dobré si pripraviť zoznam, ktorý bude plný bodov a tie si potom budeme len odškrtávať, ak splníme danú úlohu. Všetko by však malo byť perfektne zorganizované, aby sme sa k niečomu nemuseli vracať. Typickým príkladom je upratovanie od podlahy. Ak sa začína vysávaním a vytieraním, je jasné, že sa táto činnosť bude potom musieť urobiť ešte raz. Všetko z políc alebo stolov sa totiž znova zmetie na zem.

Publikované: 29. 07. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Katka Kavová