Trendy svadby: V kurze sú záhrady, hory, stodoly aj vinice

Honosné kaštiele a pozlátené kostoly striedajú romantické zátišie v prírode a miesto kryštálom ovešaných lustrov dotvárajú atmosféru svadobnej hostiny stovky drobných záhradných svetielok. ,, trapasy \"už nemusí byť odhalené starožitné stoličky, každá iného druhu či farby, kusy narezaných pne miesto tanierov, či balíky slamy pohodené priamo v mieste slávnostného obradu. Neveríte? Pozri niekoľko nádherných inšpirácií priamo zo Slovenska.

Wiegerova vila, Svätý Jur

Iba 6 kilometrov od Bratislavy, na kopci nad slnečnými vinohradmi a pod lesom Malých Karpát sa nachádza Wiegerova vila. V letných mesiacoch sa tu odohrávajú svadby priamo pod starými stromami. 100 metrový svetelná reťaz hojdajúcu sa medzi vetvami stromov, pripomínajúce roj svätojánskych mušiek, sa stala neodmysliteľným prvkom tamojších osláv. Aj fotografi vedia prečo. Nielen oslavám, ale aj spomienkovým fotografiám dodáva rozprávkový nádych.

Hotel Zochova Chata, Modra

Chata, ktorá prvýkrát privítala svojich hostí v roku 1933, v 90tych rokoch upadla do zabudnutia, aby sa o dvadsať rokov neskôr mohla zaskvieť v celej svojej kráse a znovu otvoriť brány pre nové generácie návštevníkov. Výnimočná premena hoteli aj areáli sa stala stredobodom pozornosti mnohých svadobných agentúr a fotografov. Na okraji bukového lesa tu v teplých mesiacoch svieti svadobčanom nielen hviezdne nebo, ale aj stovky drobných romantických svetielok, ktoré sú súčasťou moderného otvorového priestoru.

Chateau Rúbaň, Rúbaň

Akonáhle mladé vinárstvo prvýkrát otvorilo verejnosti svoje brány, už prišla prvá prosba s realizáciou svadby vo vinárskom štýle. Miestne vinári nelenili a pre podobné akcie si zaobstarali obrovský prírodný, ručne šitý a celovyhřívaný stan. Ten osadili na okraji svojho lesoparku a zdá sa, že tu už zostane natrvalo. Po ovenčení stanu romantickými svetielkami sa stal múzou domácich i zahraničných svadobných fotografov a vinárstvo má teraz okrem produkcie strekovského vína aj plné ruky práce s organizovaním romantických svadieb pod šírym nebom.

Boutique Hotel AGATKA, Chorvátsky Grob

Svadby ako z filmu sa konajú aj na hranici prírodnej rezervácie Šúr, v dedinke zvanej Chorvátsky Grob. Obľúbeným obradnej miestom sa tu stala \"svadobné lúčka\", po ktorej vedie červený koberec. Avšak najväčšou romantiku zažívajú hostia po zotmení, za hudby cvrčkov a vône sviežeho letného vánku. Otvorený priestor nepotrebuje žiadnu kamufláž, žiadnu komplikovanú hru pozlátených doplnkov, barokových čalúnených nábytku či ťažkých gobelínov.

Publikované: 15. 02. 2019

Kategória: Rodina a vzťahy

Autor: Katka Kavová