Bývanie

Zaistite si tienenie, ktoré vám bude poskytovať tie najideálnejšie podmienky a príjemnú atmosféru

Spôsobov, ako si zariadiť svoj interiér k svojej spokojnosti je niekoľko. Veľmi dôležitú úlohu v bývaní ale zohráva prirodzené denné svetlo a jeho intenzita. Preto by ste sa mali snažiť ho cez okná primerane regulovať. V minulosti boli na tieto účely populárne najmä závesy a rôzne druhy záclon. V súčasnosti sa ale do popredia dostávajú stále viac obľúbené rolety a žalúzie.

Mechanizmus, ktorého fungovanie sa osvedčilo

Zdvíhací mechanizmus funguje nasledovne: v hornej časti okna je špeciálna lišta, na ktorej je navinutý pás látky a iného materiálu, ktorý je zodpovedný za zakrytie priehľadnej časti okna. V súčasnosti existuje niekoľko možností upevnenia takýchto univerzálnych „záclon“ a nie je ani jeden zdvíhací mechanizmus, ktorý by sa neprispôsoboval súčasným podmienkam a rozmerom.

V každom prípade sa vyznačuje tento typ tienenia niekoľkými výhodami. Preto, ak potrebujete rolety pre strešné okná, mali by ste si ozrejmiť postup a všetky informácie, ktoré sa vám môžu v tomto smere hodiť.

Ľahká starostlivosť

Spoľahlivá ochrana pred priamym prenikaním slnečného žiarenia, ktorá je dosiahnutá vďaka celistvému materiálu, z ktorého je vyrobená samotná roleta. Používajú sa nielen na ozdobu okien, ale aj na dvere so sklenenými vložkami a iné časti interiéru. Ľahko sa čistia a udržujú v bezchybnom stave.

Robustná konštrukcia

Plátno má dostatočnú odolnosť proti vlhkosti, prachu, rôznym kontaminantom. To z nich robí špecifický doplnok, ktorý môžete použiť aj v exteriéri, ako napríklad univerzálne markízy.

Vďaka niektorým typom takéhoto tienenia si tak môžete zariadiť naozaj originálne priestory, ktoré vám bude závidieť nejedna návšteva a susedia. Vaše okná a pevné parapety dostanú nový nádych a interiér sa bude vyznačovať tými najlepšími vlastnosťami. Tak to vyskúšajte. Jednoduché, moderné a podľa vašich požiadaviek, špecifické tienenie sa môže veľmi rýchlo stať novým doplnkom ďalšej spokojnej domácnosti.