Prečo prihlásiť svoje dieťa na tenis?

Tenis je hra, ktorá si ukradla nie jedno srdce. Prináša totiž mnoho benefitov, ktoré oceňujú ako deti, tak dospelí. Čo tenisoví hráči ospevujú a prečo by ste svoju ratolesť mali zapísať na túto hru aj vy?

Tenis posilňuje svalstvo aj kost

Kostná hmota sa u človeka maximalizuje okolo 30. roku života. Potom dochádza k jej úbytku. Tenis je jeden zo športov, ktorý vďaka prenášaniu hmotnosti, buduje silnejšie kosti. To znamená, že maximalizuje kostnú hmotu pred tým, ako človek dovŕši 30 a následne spomaľuje jej úbytok.

Tenis vylepšuje koordináciu

Deti, ktoré sa venujú tenisu, dokážu správne posúdiť načasovanie medzi blížiaciu sa loptou a následným úderom. Ide v podstate o kordinovanie zraku a rúk. Tenisom sa ale rovnako vylepšuje aj koordinácia svalov.

Tenis nie je iba o výhre, je aj o prehre

Tenis je vhodný pre súperivé deti aj pre deti, ktoré sa nesústredia iba na výhru. Nech je ako chce, tenis pomôže vašej ratolesti zvládať výhru a naučiť sa znášať prehru.

Tenis pomôže vašej ratolesti získať nové priateľstvá

Vaše dieťa na kurtoch spozná rovesníkov, s ktorými nadviaže priateľstvá. Priateľstvá, ktoré môžu pokojne pretrvať až do dospelosti.

Tenis vylepší schopnosti vášho dieťaťa

Tenis nie je iba zábava, vyžaduje si totiž aj koncentráciu, bdelosť a taktické myslenie. Dieťa pravidelným hraním tenisu získa mnoho nových schopností, ktoré sa mu zídu aj v dospelosti.

Vybavte svoju ratolesť vhodným športovým oblečením

Oblečenie na cvičenie patrí k povinnej výbave. Ak to teda vaša ratolesť s tenisom myslí vážne. Zaujímavé a kvalitné kúsky ponúka značka Björn Borg, ktorá prichádza s dizajnovým a komfortným oblečením. Nezabudnite ani na doplnky, medzi ktoré patrí napríklad športová taška, ktorá vašej ratolesti uľahčí presun z miesta na miesto. Tenis je hra, ktorú si zamiluje každý. Máte aj vy v zálohe nejaké dôvody, prečo je tenis skvelou voľbou?

Publikované: 12. 10. 2020

Kategória: Rodina a vzťahy

Autor: Katka Kavová