Bývanie

Pre útulný domov

Ak chcete, aby bolo vaše bývanie pekné a útulné, potrebujete vybrať vhodné doplnky. Interiér vášho domu oživia aj rôzne textílie. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako skrášliť spálňu a obývaciu izbu.

Prehozy na posteľ

Moderný prehoz na posteľ slúži na prikrytie posteľnej bielizne. Chráni ju pred prachom, prípadne iným znečistením. Okrem toho dodá detskej izbe či spálni nový štýl. Izba s upravenou posteľou pôsobí estetickejšie. Prehozy na posteľ sú preto obľúbeným textilným doplnkom.

Ako vyberať prehozy na posteľ

Každý doplnok by mal predovšetkým ladiť so štýlom zariadenia miestnosti. To platí aj o textíliách. Iný vzor vyberiete do spálne zariadenej v modernom štýle a iný, ak je izba zariadená napríklad vo vintage štýle. Správne vybraný prehoz na posteľ premení vašu posteľ na dizajnový kúsok. Pred kúpou nezabudnite odmerať jeho veľkosť. Tá bude závisieť nielen od rozmerov postele ale aj od toho, či sa posteľ nachádza tesne pri stene alebo v strede miestnosti. Prehozy na posteľ by mali voľne padať po okrajoch postele aspoň 15 cm. V závislosti od vzoru prehozu sa môžu aj dotýkať dlážky.

Prehozy na sedacie súpravy

Univerzálne prehozy na sedacie súpravy sú viac než funkčným doplnkom. Behom minúty premenia váš nábytok a dodajú obývacej izbe novú tvár. Preto či už máte radi variabilitu, alebo chcete jednoducho zakryť drobné nedostatky na vašej sedačke, sú pre vás výborným riešením prehozy na sedacie súpravy. Prehozy zároveň chránia sedačku pred znečistením. Túto funkciu oceníte zvlášť, ak máte malé deti. Vzniknuté škvrny nemusíte čistiť. Prehoz na sedaciu súpravu jednoducho vyperiete v práčke.

Na trhu nájdete bohatý výber farieb a vzorov. Pre vašu sedačku vyberajte taký, ktorý zapasuje k štýlu vášho bývania. Prehozy na sedacie súpravy môžete kúpiť klasické, ktoré prirodzene splývajú po okrajoch sedacej súpravy alebo napínacie. Napínacie prehozy na sedacie súpravy sa vyrábajú z elastického materiálu a na nábytok ich jednoducho nasadíte.