5 dôvodov, prečo na fotografiách záleží

Ak sa opýtate ľudí, čo by zachránili z horiaceho domu, mnoho z nich vám odpovie, že by to boli fotoalbumy alebo počítač, v ktorom sú fotky uložené. Aj na tomto príklade môžeme vidieť dôležitosť fotografií. Fotky majú totiž bez pochýb jedno z popredných miest v našich životoch.

Fotky sú príbehom našich životov

Na fotkách zachytávame udalosti ako narodenie či narodeniny, manželstvá a výročia, sviatky a nový domov. Fotografie sú naším osobným príbehom, osnovou našich životov, ukazujú nám tváre ľudí, ktorých milujeme a miesta, ktoré sme navštívili a niečo pre nás znamenali. Prostredníctvom fotografií môžeme zdieľať s ostatnými svoju osobnosť a spomienky.

Fotografie sú súčasťou nášho odkazu

Fotka sa môže objaviť aj o niekoľko generácií neskôr medzi starými papiermi v podkroví. Zachytáva momenty našich životov, ktoré sa nám možno nezdali také dôležité, budúce generácie ich však budú vidieť ináč. Ukážu im osobu, ktorou sme boli kedysi.

Fotografie nám umožňujú komunikovať

Fotky nie sú len jednoduchý záznam. Práve naopak, umožňujú nám zdieľať to krásne a zaujímavé s ostatnými. Dnes sa na sociálnych sieťach milióny ľudí delia o svoje osobné, zábavné či bizarné zážitky práve prostredníctvom fotiek.

Fotografovanie z nás robí umelcov

Fotografovanie nám pomáha vyjadriť sa. Všimli sme si krásnu krajinu alebo tvár starého muža a chceme ju zvečniť? Každý z nás bude mať na to iný dôvod, ale jedno máme všetci spoločné. Túžbu niečo vytvoriť.

Fotky sú univerzálnym jazykom

Prostredníctvom fotiek vyjadríme celú škálu emócií – radosť, smútok, súcit. A k dobrým fotkám často netreba žiadne slová, pretože ony samy sú nositeľom myšlienky.

Začínate s fotením, akú výbavu potrebujete?

Na začiatok to netreba preháňať, postačí vám aj digitálna zrkadlovka z nižšej cenovej kategórie. Zvyšné fotopríslušenstvoobjektívy, blesky a ďalšie dôležité kúsky si môžete dokúpiť neskôr.

Publikované: 21. 05. 2019

Kategória: Skvelé tipy

Autor: Katka Kavová