Ako na vôbec prvú výstavu?

Milujete fotografovanie alebo máte vo svojej zbierke niečo iné, čo by ste najradšej ukázali svetu? To je vôbec prvý predpoklad toho, že si usporiadate vlastnú výstavu. Že ste niečo podobné mali v pláne? Možno sa pýtate, či vám výstavné systémy vlastne stačia alebo čo bude potrebné zaistiť navyše. Poďme sa na tému prvej výstavy pozrieť trochu dôkladnejšie.

Prečo chcete zorganizovať výstavu?

Rovnako ako pri iných činnostiach, aj v tomto prípade musíte vedieť, prečo vlastne chcete výstavu urobiť. Čo je dôvodom toho, že sa pustíte do dlhých príprav? Je to túžba ukázať to, čo milujete, v čom vidíte zmysel? To sú napokon dobré dôvody, zostaňme pri nich. Pokiaľ taký dôvod výstavy máte ujasnený, môžete sa začať zamýšľať nad konkrétnou témou. Výstava by vždy mala mať nejakú tému, pretože práve téma je to, čo ľudí priláka. Pokiaľ do propagačných letákov uvediete, že sa organizuje fotografická výstava, ľudia sa budú pýtať, čoho sa týka a prečo by vlastne mali prísť. Tým, že bude mať nejakú tému, tým ich prilákate.

Vyberte si vhodné priestory

Je dôležité si uvedomiť, že tým, že organizujete výstavu, idete takzvane s kožou na trh. Musíte mať preto jasno v tom, ako chcete, aby výsledok vyzeral. Je mnoho miest, kde vystavovať svoje obrazy alebo fotografie, preto hľadajte také, ktoré vás do istej miery odrážajú. Pokiaľ vás láka priestor železničného tunela, potom výstavu presuňte sem. Ak milujete tajomstvo zámockých pivnici, aj tu sa dá usporiadať výstava, ktorá bude navštevovaná. V danom priestore sa musíte odraziť vy aj celkovú tému výstavy, ktorú organizujete.

Vybavte priestor technickým riešením

Pokiaľ máte priestor zaistený a vybraný, je načase ho začať vybavovať. Až teraz na scénu prichádzajú výstavné systémy a panely, vďaka ktorým budete môcť zverejniť a sprístupniť všetky vaše diela. To, ako budú vaše diela umiestnené, určí aj miesto, kde budete poklady vystavovať. Niekde je možné umiestniť závesné systémy, inde stačí kladivko a klinček.

Publikované: 28. 10. 2022

Kategória: Skvelé tipy

Autor: Katka Kavová