Ako podporiť imunitný systém počas jesene?

Ako dobre viete, s jeseňou je spojené aj premenlivé počasie. To u mnohých ľudí vyvoláva nejakú infekčnú chorobu. Infekcie sa šíria veľmi rýchlo, preto by ste mali počas jesene svoj imunitný systém čo najviac posilniť.

Otázka je, ako posilniť svoj imunitný systém? Riešení je hneď niekoľko. V prvom rade však musíte myslieť na to, že ide o dlhodobý proces. Zo dňa na deň sa vám imunitný systém nezlepší. Preto, ak si aj zvolíte užívanie nejakých výživových doplnkov, myslite na to, že na dosiahnutie efektívnych výsledkov je potrebné dlhodobé a zároveň aj pravidelné užívanie.

Vyšší príjem vitamínov

Ak chcete posilniť svoj imunitný systém, odporúča sa zvýšiť príjem vitamínov. Napríklad, zo stravy. Do jedálnička by ste mali zaradiť viac ovocia a zeleniny. Taktiež sa však odporúčajú vitamíny vo forme výživových doplnkov. skvelým riešením je Extra C s postupným uvoľňovaním od výrobcu Naturvita. Tento doplnok výživy má dlhodobý účinok, pretože jedna kapsula obsahuje až 500 mg vitamínu C. Ten prispieva k posilneniu obranyschopnosti organizmu, zníženia vyčerpania a únavy.

Nájdite si čas na seba

Potrebné je tiež, aby ste si našli čas na seba. Je pochopiteľné, že toho máte počas dňa veľa. No ak sa celý deň nezastavíte, nájdite si čas napríklad večer. Pripravte si horúcu vaňu, dobré jedlo a prečítajte si obľúbenú knihu. Veľmi totiž záleží aj od toho, ako máte nastavenú vašu vlastnú psychiku. Tá úzko súvisí s fyzickým stavom.

Pravidelne športujte

Aj počas jesene nezaháľajte a snažte sa pravidelne športovať. Ideálnym riešením sú športy, ktoré podporujú vašu kondíciu. Napríklad, bicyklovanie, plávanie alebo beh. Vďaka týmto športom podporíte aj svoju imunitu a voči ochoreniam budete odolnejší. Samozrejme, je dôležité, aby vás daný pohyb bavil a mali ste ho radi.


Publikované: 09. 10. 2023 / Aktualizované: 12. 10. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Táňa Slámová