Ako schudnúť do plaviek? Tipy na najlepšie diéty!

Teplé dni, keď oblečenie nezaháľajú nedostatky na tele tak ako perové bundy, sa neodvratne blíži. A s nimi aj obdobie dovoleniek, počas ktorých chce každý vyzerať čo najlepšie. Preto máme pre vás niekoľko typov diét, z ktorých si určite vyberiete tú najvhodnejšiu práve pre vás. Pritom však nezabúdajte na pravidelný pohyb. Len tak sa dočkáte vytúženého výsledku.

Delená strava

O delenej strave už zrejme počul každý. Ide totiž o jednu z najobľúbenejších úprav stravy za účelom chudnutia. Na dodržiavanie je však o niečo náročnejšie. Je totiž potrebné ísť presne podľa prísnych pravidiel. Jesť v malých dávkach, často a podľa potravinových skupín. Delená strava vyžaduje dodržiavanie prísnych pravidiel. Skupiny potravín sú tieto: rastlinná, živočíšna, ovocná, zeleninová a neutrálne strava. Hlavným pravidlom je, že rastlinná a živočíšna skupina nemôžu konzumovať spolu, rovnako aj ovocie so zeleninou. Delená strava tiež vyžaduje prísne dodržiavanie pitného režimu.

Kapustová diéta

Kapustovú diétu oceníte najmä vtedy, ak potrebujete rýchlo zhodiť pár kíl pred odchodom na dovolenku či spoločenskú udalosť. Môžete pri nej konzumovať kapusta v úplne neobmedzenom množstve. To vás však zároveň môže odradiť. Predsa len jesť kapusta každý deň nie je pre každého. Najjednoduchšie je preto uvariť si kapustovú polievku. Jesť kapusta každý deň nie je pre každého.Dieta je chudobná na bielkoviny a tuky, takže by sa nemala držať viac ako päť dní.

Bielkovinová diéta

Táto diéta je prijímanie zvýšeného množstva bielkovín a zároveň obmedzenie tukov a sacharidov. Vďaka zvýšenému príjmu bielkovín sa telo dostane do stavu ketózy, pri ktorom začnete strácať kilogramy. Zo stravy je treba vylúčiť pečivo, cestoviny, ryžu, zemiaky, múku, strukoviny a najmä sladkosti. Neodmysliteľnou súčasťou je obmedzenie príjmu kávy a úplné vylúčenie alkoholu.

Publikované: 13. 03. 2019

Kategória: Móda a krása

Autor: Katka Kavová