Vyznáte sa vo výbere športových legín?

Športovanie nepochybne patrí medzi činnosti, kedy je potrebné, aby sme sa za každých okolností cítili, čo najviac príjemne a pohodlne. Okrem výberu tej správnej a kvalitnej športovej obuvi, ako i potrebného vybavenia v závislosti od charakteru športu, je potrebné a dôležité dbať aj na výber toho správneho športového oblečenia.

V lete sú ideálne legíny z priedušných materiálov

Nohavice sú jednou z najdôležitejších súčastí športového outfitu. Každému vyhovuje pri športovaní iný typ materiálu ako i strih a zadefinovať si svoje požiadavky ešte pred kúpou legín môže podstatne zjednodušiť celý proces výberu. Počas leta je ideálne stavovať pri výbere dámskych športových legín najmä na tenšie a priedušné materiály, v ktorých dokáže koža dýchať, odvetrávať sa a nedochádza k nekomfortu v dôsledku nadmerného potenia.

Dbajte na správnu výšku pásu i dĺžku legín

Pri výbere toho správneho strihu športových legín je potrebné zamerať sa nielen na spodnú dĺžku, ale i na výšku pásu. Počas športovej aktivity ako je napríklad beh, cvičenie s vlastnou váhou či joga vyhovuje každej dáme niečo iné. Niekto uprednostňuje legíny s vysokým pásom, ktoré oblasť brušného svalstva pevne zafixujú. Mnohí však pri športe stavujú na klasickú výšku pásu či dokonca na znížený legínový pás. Pri výbere komfortného kúsku športového oblečenia je potrebné zvážiť najmä tento aspekt. Medzi najčastejšie vyskytujúce sa strihy legín patrí klasický po členky, ale i 7/8, ktorý siaha pod lýtka či strih capri, ktorý je dlhý približne do výšky lýtok. Výber nohavíc počas zimy je naopak ovplyvnený práve klimatickou situáciou. Napríklad v prípade výberu lyžiarskeho oblečenia je potrebné dbať na termoregulačné vlastnosti lyžiarskych nohavíc, ktorých spodná dĺžka by mala byť uspôsobená noseniu lyžiarok. Nemožno zabúdať ani na nosenie funkčného prádla, ktoré by malo tvoriť spodnú vrstvu pod nohavicami. Či už sa venujete letnému alebo zimnému športu, výber športového outfitu nemožno brať na ľahkú váhu. Dostatočná príprava a výbava na športovú aktivitu sú predsa prvým krokom k úspechu, komfortu, bezpečiu a požadovaným výkonom.

Publikované: 04. 08. 2021

Kategória: Móda a krása

Autor: Katka Kavová