Je potrebné po lete meniť svoju rutinu starostlivosti o pleť?

Dôkladná a zodpovedná starostlivosť o pokožku a pleť je témou, ktorá sa s veľkou dôležitosťou neustále dáva do popredia. A nemožno sa tomu absolútne čudovať. Naša koža, pleť a pokožka sú veľmi dôležitými a príkladne sa o ne starať by malo byť prioritou každého jedného z nás. Tak, ako je dôležité starať sa o svoje zdravie z vnútra, tak je veľmi potrebné venovať sa mu i z vonkajšej stránky. Otázka, či je po skončení letnej sezóny potrebná zmena v rámci rutiny starostlivosti o pleť, nie je o nič menej dôležitá a jej zodpovedanie môže byť nápomocné pri dôkladnom staraní sa o pokožku a pleť.

Menili ste svoju rutinu s príchodom leta?

Pri prechode z letnej na jesennú sezónu je potrebné zrekapitulovať si predošlé obdobie. Predchádzali príchod leta podstatné zmeny v rámci vašej rutiny starostlivosti o pleť? Zmenili ste typy, množstvo či značky používaných produktov? A na záver je potrebné pátrať i po dôvodoch týchto prípadných zmien. Ak sa s príchodom leta objavili pre vašu pleť nové výzvy, ako napríklad problémy s hydratáciou, citlivá pleť, suchá pleť alebo napríklad začervenanie, mastná pleť či akné, mali by ste pátrať nad príčinami. Ovplyvnilo ich práve spomínané letné počasie a faktory s ním spojené? Ak áno, je viac než pravdepodobné, že vyskytnuté problémy s pleťou môžu zmenou ročného obdobia postupne utíchnuť. Odchodom leta nemožno však na vzniknuté nepríjemnosti zabudnúť. Je potrebné ich dôkladne vyriešiť, a teda nemožno starostlivosť radikálne na jeseň hneď zmeniť, pokým nie je naša pleť v poriadku.

Aké sú vaše predošlé skúsenosti?

Nikto nepozná vašu pleť tak dobre, ako vy sami. Ak sa zamyslíte nad svojimi predošlými skúsenosťami, najlepšie si vy sami dokážete vyhodnotiť z predošlých skúseností, či si vaša pleť vyžadovala pri prechode z leta na jeseň významné zmeny v rámci jej celkovej starostlivosti. Každá pleť je iná, preto len ťažko možno univerzálne stanoviť aká by mala byť nová rutina počas jesene. Nebojte sa zmeniť svoju rutinu, ak máte pocit alebo skúsenosť, že si to vaša pleť vyžaduje. Zároveň však dôkladne zvážte aké zmeny v rámci starostlivosti o svoju pleť plánujete uskutočniť a či vôbec sú efektívne, potrebné, a najmä zdravé pre našu pleť.

Publikované: 27. 08. 2021

Kategória: Móda a krása

Autor: Katka Kavová