Kedy je najlepší čas na odhŕňanie snehu?

Zasněžená cesta v lese

Vonku sa hromadí sneh a môže sa zdať, že je čas stále niekam chodiť a niekomu to hovoriť, ale sú aj iné veci, ktoré treba robiť. Napríklad uvoľnite chodník vonku, aby sa záchranári mohli v prípade potreby dostať k vášmu domu a umožnili ľuďom prejsť okolo. Kľúčové je však načasovanie Aj keď máte najlepšiu elektrickú lopatu na sneh, ktorá vám uľahčí prácu, stále je dôležité správne načasovanie.

Aké sú problémy s odhŕňaním snehu?

Mnohí z nás už zažili situáciu, keď sneh zablokoval vstup do nášho domu zvonku Nechcete, aby sa to stalo, však? Okrem toho sa od vás môže vyžadovať, aby ste udržiavali voľnú a prístupnú cestu k svojmu domu, ako aj vchod k dverám pre prípad potreby prístupu záchranných služieb.

Dôležité je znížiť námahu potrebnú pri odhŕňaní snehu, pretože s tým súvisí mnoho potenciálnych zdravotných rizík. Každý rok majú tisíce ľudí zdravotné problémy a v súvislosti s odpratávaním snehu dochádza dokonca k desiatkam (ak nie stovkám) úmrtí. Aby ste sa nestali súčasťou tejto štatistiky, odporúčame používať elektrickú lopatu, ktorá vám uľahčí prácu. Je však dôležité zvážiť aj najlepší čas na odhŕňanie snehu, aby bola práca vykonaná čo najefektívnejšie.

Kedy nie je najlepší čas na lopatu?

Môže sa to zdať proti intuícii, ale pri rozhodovaní o tom, kedy odhŕňať sneh, je potrebné vziať do úvahy dôležité faktory Možno si myslíte, že to môže počkať alebo že to treba urobiť hneď, ale je potrebné zvážiť dôležité faktory, ktoré môžu zmeniť váš názor.

Aký máte pocit? Ak sa necítite dobre alebo sa cítite slabí, bolo by vhodné urobiť si prestávku, najmä ak nie ste zvyknutí na fyzickú aktivitu. Prílišné vynakladanie energie môže byť škodlivé pre vaše zdravie

Nečakajte, kým prestane snežiť Môže sa to zdať ako zbytočná úloha Ak však sneh padá už príliš dlho (Hej Siri, kedy prestane snežiť?), bolo by lepšie nečakať, kým sa tak stane.

Občas je lepšie odložiť, aj keď situácia skončila Na začiatok nemusíte robiť v tme Po druhé, ak nejde o verejnú oblasť, môžete počkať, kým sa sneh začne topiť alebo ho vietor rozptýli.

Nečakajte na deň po snežení Sneh je na tomto mieste hustejší a je ho viac Štatistiky ukazujú, že najviac smrteľných nehôd súvisiacich s odhŕňaním snehu sa stane deň po snežení.

Kedy teda lopatovať?

Vhodný čas na odhŕňanie vášho pozemku závisí od podmienok a oblasti, ktorú plánujete odhŕňať Vo všeobecnosti platia tieto pravidlá:

Je rozumné odhŕňať chodník, kým je sneh ešte ľahký a suchý, a nečakať, kým bude ťažký a mokrý. Na dvore je najlepšie počkať, kým prestane snežiť, aby ste znížili množstvo potrebnej námahy.

Najdite čas, keď je sneh najľahší Postupom času sa stáva vlhkejším alebo hustejším Najlepšie je nečakať na tento čas.

Ak predpoveď predpovedá slnečné alebo veterné počasie, je dobré odhŕňať sneh, kým počasie urobí polovicu práce za vás.

Skrátka, s odhŕňaním by ste mali začať hneď, ako sa začne po snehu ťažko chodiť, aj keď stále sneží. Tento postup by ste mali zopakovať, keď sa nahromadí značné množstvo snehu. Udrží vás to v teple bez toho, aby ste sa unavili Postarajte sa o seba a svojich susedov a odhrňte sneh, kým môžete

Publikované: 09. 03. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Katka Kavová

Štítky: Sneh