Koberec do detskej? Neuveríte, čo všetko dokáže

Koberce sme na čas vyhnali z našich domovov, ale veľmi rýchlo sme zistili, že to nebol najlepší nápad. A tak sa vracajú. Kam rozhodne patria, je detská izba. Koberec do detskej izby rozhodne patrí. Nemusia to byť samozrejme metrové koberce, aj keď aj tu sa na deti myslí a hrací metrový koberec môže vytvoriť neuveriteľne dokonalý priestor pre hru. Predstavte si, že obyčajná podlaha už nebude podlahou, ale premení sa na veľkomesto s ulicami, po ktorých môžu jazdiť autá, so školou, domami, obchodnými centrami, bazénmi a ďalšími urbanistickými prvkami. Škoda len, že sa výrobcovia kobercov nesnažia viac. Veď ktoré dieťa nezbiera figúrky divokých zvierat či trebárs zvieratká z farmy? Vhodný koberec by hru s nimi povýšil ešte na vyšší level.

Tento nedostatok metrových kobercov zachraňujú aspoň kusové koberce

Často sú malé, takže sa dajú jednoducho zrolovať a odložiť. V podstate ich dieťa môže používať vždy ku konkrétnym hrám. A nielen v detskej izbe. Jednoducho sa prenesú trebárs na voľnú plochu v obývačke. Tie väčšie hracie koberce do detskej izby zostávajú na svojom mieste pre hru aj dekoráciu.

Dajte na názor detí

Nakoniec tu máme koberec do detskej, ktorý plní úlohu predovšetkým dekoračnú. Aj keď len zdanlivo. Pre dieťa je miestom pre leňošenie, odpočinok aj obecnú hru. Dá sa na ňom tiež cvičiť. Tu sa však dosť často stretávajú dva svety. Svet maminiek, ktoré sa rozhodnú zariadiť byt podľa súčasných trendov, v obmedzenej farebnosti a našedlých odtieňoch, kde sa žiadna krikľavosť netoleruje, a už vôbec nie ta od Disney. A potom sú tu deti, ktoré milujú farby aj svojich gýčových hrdinov z rozprávok. Naše deti si vyberú vždy iný koberec, než ktorý im ponúkame. Môj názor? Nechajme to na nich.

Publikované: 27. 11. 2020

Kategória: Bývanie

Autor: Katka Kavová