Elektrická zubná kefka a jej výhody

Viete, že čistenie zubov dvakrát denne pomáha udržiavať vaše zuby a ďasná zdravé. Poznáte však výhody používania elektrickej zubnej kefky oproti ručnej zubnej kefke? Výhody môžu byť väčšie, ako si myslíte. Nedávna štúdia ukázala, že používanie elektrickej zubnej kefky miesto ručnej zubnej kefky vám môže pomôcť znížiť zubný povlak o 11% po 1-3 mesiacoch a o 21% po 3 mesiacoch používania. Použitie elektrickej zubnej kefky môže tiež pomôcť pri znižovaní zápalu ďasien.

Výhody elektrickej zubnej kefky

Správne čistenie je nevyhnutnou súčasťou udržiavania zdravia zubov a ďasien. Elektrické zubné kefky sú omnoho lepšie pri čistení zubov. Štetiny sú navrhnuté tak, aby účinne odstraňovali zubný povlak. V skutočnosti môžu odstrániť viac zubného povlaku ako manuálna zubná kefka. Elektrická zubná kefka vám uľahčí prístup na také ťažké miesta, ako sú napríklad zadné stoličky. Preto môže elektrická zubná kefka drasticky znížiť riziko ochorenia ďasien a zubného kazu. Štetiny elektrických zubných kefiek vibrujú alebo rotujú, aby vám pomohli odstrániť nahromadené povlaky z vašich zubov a ďasien. Vibrácie umožňujú viac mikro-pohybov zakaždým, keď pohybujete zubnou kefkou.

Ľahšie čistenie pre ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu

Elektrické zubné kefky robia väčšinu práce za vás. Môžu byť užitočné pre kohokoľvek s obmedzenou schopnosťou pohybu, napríklad pre ľudí, ktorým bol diagnostikovaný:
  • karpálny tunel,
  • artritída,
  • vývojové postihnutia.

Zabraňuje poškodeniu ďasien

Mnoho ľudí si čistí zuby príliš drsno. Môže to spôsobiť vážne poranenie ďasien. Vaše ďasná môžu krvácať a ustupovať. Prílišné tlačenie kefky pri umývaní zubov môže tiež poškodiť sklovinu. Elektrické zubné kefky vám bránia v nesprávnom umývaní zubov. Zubné kefky Philips Sonicare využívajú zvukovú technológiu. To znamená, že oválna kefová hlava zubnej kefky pulzuje vysokou rýchlosťou, aby sa odstránil zubný povlak. Môžete si vybrať z niekoľkých režimov umývania zubov, ktoré sú bezpečné a šetrné k zubnej sklovine i ďasnám.

Vstavané časovače

Časovač zabudovaný do elektrickej zubnej kefky vám pomôže vyčistiť zuby dostatočne dlho, aby ste odstránili zo zubov všetky nečistoty. Elektrické zubné kefky predstavujú účinný nástroj na čistenie zubov a prevenciu zápalu ďasien.

Znížte riziko vážnych ochorení

Ako už bolo uvedené v štúdii, elektrická zubná kefka môže pomôcť znížiť baktérie, ktoré môžu viesť k ochoreniu ďasien a paradentóze. Zníženie rizika periodontálneho ochorenia tiež znižuje riziko vážnych zdravotných stavov, ktoré môžu ohrozovať život, ako sú srdcové choroby a mozgová príhoda. Elektrické zubné kefky však majú niekoľko nevýhod - napríklad sú drahšie a horšie prenosné ako manuálne zubné kefky.

Publikované: 11. 03. 2020

Kategória: Zdravie

Autor: Katka Kavová