Najlepší darček k nezabudnuteľným dátumom a významným príležitostiam

Je niekoľko spôsobov, ako môžete milovanej alebo blízkej osobe prejaviť náklonnosť. Dar v podobe univerzálneho šperku je ale v tomto smere jedným z najviac oceňovaných. A nezáleží pritom ani na pohlaví a dokonca aj veku. Veď v niektorých štátoch sa šperky dávali už aj deťom. Dievčatám dostávali vo veku 5 rokov krásne náušničky, ktoré jej mal zadovážiť otec a teraz, v súčasnej dobe sa tieto dekorácie riešia dokonca už priamo a hneď po narodení.

Dekorácia, ktorá je predmetom najmilšieho daru

Vedeli ste o tom, že šperky s tyrkysovým kameňom sa radia k doplnkom, ktoré majú svoju symboliku. Považujú sa za patrónov detí a dospievajúcich? Pri vyberaní vhodného prekvapenia v podobe šperkov to môžete využiť. O niečo staršie slečny už môžu byť obdarované pri významnej príležitosti, ako je ukončenie štúdia aj jednoduchým diamantovým prsteňom. Symbol krásy, bohatstva a odolnosti.

Dar, ktorý si zapamätáte navždy

Najrozšírenejšou zvyklosťou spojenou s takýmito dekoráciami je prezentácia svadobných a luxusných zásnubných prsteňov. Ich význam a hodnota sú obrovské, pričom samozrejme závisí od kultúry, ktorá je vám blízka. Najčastejšie je to ale symbolika uzavretia dohody a zväzku, ktoré majú trvalý charakter. Ako materiál sú používané samozrejme na ich výrobu drahé kovy. Z nášho hľadiska by sme vám mohli odporučiť zásnubné prstene z bieleho zlata, ktoré vyniknú svojou krásou, tvarom, leskom a samozrejme kameňom, ktorým môže byť tiež diamant. Výhodou šperkov z drahých kovov je ich odolnosť proti poškodeniu. Takže jeden z ideálnych darčekov, ktoré vám svojou krásou budú pripomínať toto rozhodnutie naozaj dlho. Na ich vnútornej strane môžu byť vyryté slová lásky, iniciály nevesty a ženícha alebo dátum svadby.

Príležitosť na doplnenie zbierky

Šperky nemusia byť ale dávané iba pri týchto najznámejších príležitostiach. Každý rok spoločného života si môžete spoločne oceniť. Nové výročie môže byť dôvodom aj na kúpu nového prsteňa. V závislosti od rokov sa mení ale kameň a samozrejme aj tvar. Tretie výročie býva zdobené perlovou dekoráciou, piate môže byť ohodnotené ornamentovým šperkom so zafírom, desiate jubileum sa dá ohodnotiť novým diamantom, dvadsiate zasa smaragdom. Dvadsiate piate výročie je považované za striebornú svadbu a päťdesiate výročie za zlatú. V týchto dňoch je vhodné si uctiť túto príležitosť aj trochu originálnejším šperkom. Manželka môže dostať šperk aj ako symbol vďačnosti za prvorodené dieťa. Dokonca sa verí, že jantárové náhrdelníky slúžia ako ochrana pre tehotné ženy a farba tohto drahokamu v blízkosti detskej postieľky prináša dojčatám silu a zdravie. Vybrať si takéto skvosty môžete aj online. Je ich tu veľmi veľa a za lacný peniaz môžete urobiť radosť z tejto širokej kolekcie svojim blízkym aj vy.

Publikované: 11. 06. 2018

Kategória: Skvelé tipy

Autor: Katka Kavová