Skvelé tipy

Nabíjať elektromobil doma alebo na verejnom mieste?

V prípade, že ste si zaobstarali elektromobil, rozhodne to nemusíte ľutovať. Ide o skutočne ekologické riešenie, kedy máte možnosť chrániť životné prostredie. V neposlednom rade ušetríte množstvo financií, no tu nastáva otázka, kde nabíjať elektromobil?

Na Slovensku existuje niečo cez 1000 nabíjačiek, ktoré je možné využívať na nabíjanie elektromobilov. To, či sa rozhodnete nabíjať auto doma alebo na verejnosti je len na vás. Existujú aj špeciálne komerčné nabíjacie stanice, ktoré si máte možnosť pripojiť aj vo svojej domácnosti. Samozrejme, v tomto prípade platí, že musíte mať na to vyhradený dostatočný priestor.

Nabíjanie doma

Ak preferujete v živote komfort, rozhodne by ste si mali zvoliť nabíjacie stanice do domácnosti. Ich cena môže síce presiahnuť aj niečo cez 1000 €, no v tomto prípade sa to rozhodne oplatí. Nabíjať si tak môžete auto priamo doma, bez toho, aby ste museli niekam vycestovať a strácať čas.

Auto sa dá nabiť aj na verejnosti

Patríte medzi aktívnych ľudí, ktorým nevadí, že budete musieť ísť auto nabiť do mesta? V takomto prípade môžete využiť nabíjacie mapy, ktoré vám ukážu presné miesto, kde sa nabíjačka nachádza. Taktiež je dôležitý typ nabíjačky, keďže každé auto je iné. Budete si musieť založiť špeciálnu nabíjaciu kartu, ktorú je potrebné dobíjať. Počas nabíjania však strácať čas nemusíte. Môžete ísť totiž nakupovať, navečerať sa, poprípade ísť na masáž či do fitness centra.

Možností je veľa, a tak je len na vás, čo si vyberiete. Záleží to všetko od vašich preferencií, práce a možno aj povahy. Predsa len, niektorí ľudia sú viac komfortnejší a uprednostnia nabíjanie priamo doma. Iní sú zas takí, že radšej trávia čas na verejnosti, kde si rovno aj nabijú auto. V tomto prípade však treba počítať s tým, že nabíjačka nemusí byť vždy voľná.