Najlepší typ podlahy do kuchyne

Kuchynské priestory sú vo väčšine domácnosti veľmi frekventované. Využívajú sa na dennej báze takmer všetkými rodinnými príslušníkmi. Pri výbere podlahovej krytiny pre kuchyňu sa preto zameriavajte najmä na odolnosť materiálu. Vodotesné vlastnosti ale aj odolnosť voči poškodeniu a poškrabaniu sú správnymi vlastnosťami, na ktoré sa pri kúpe zamerať. Vybrali sme 3 základné typy podláh, ktoré skvelo poslúžia v každej kuchyni a potešia vás najmä svojou praktickosťou a dlhoročnou výdržou.

Vinylová podlaha

Ak nedáte dopustiť na dizajnové prevedenie, správnou voľbou je vinylová podlaha alebo vinylové pásy. Výhodou je prirodzený vzhľad dreva, ktorý zoženiete v rôznych farebných alternatívach. Pre kuchyňu sa hodí najmä vďaka svojim vodotesným vlastnostiam a príjemným pohodlím pod nohami. Jednoduchá a rýchla inštalácia vám ušetrí peniaze za profesionálny servis. Ak si však nie ste istí, nechajte realizáciu na odborníkov. Čistenie nie je náročné a je k nemu potrebný len mop a voda s čistiacim prípravkom. Korková podlaha Čoraz vyhľadávanejšou udržateľnou alternatívou vo svete podláh sú korkové podlahy. Tá je pod nohami mäkká a mierne pružná. Ak plánujete prerábanie kuchyne, zaručene vás korkový materiál poteší zníženým prenosom zvuku. Navyše efektívne odoláva špine a nečistotám. Vďaka prítomnosti antimikrobiálneho vosku je podlaha odolná voči plesniam aj parazitom. S rôznymi dizajnovými možnosťami si dnes môžete kuchyňu zariadiť podľa vašich predstáv.

Kamenná dlažba

Ak sú prírodné podlahy pre vás prioritou, vyberte si kamenné dlaždice. Vášmu kuchynskému interiéru dodajú prirodzenú a jedinečnú atmosféru. Nezabúdajte pre inštaláciu využiť služby profesionálov, ktorí disponujú odbornosťou. V domácnosti s deťmi vás určite potešia protišmykové vlastnosti. Povrch je štruktúrovaný, čo však môže sťažiť čistenie špiny a nečistôt. Viacerí určite ocenia možnosti farebných tónov a materiálov. Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek typ kuchynskej podlahy, vedzte, že ju možno vždy dizajnovo doplniť o štýlové koberce či rohože. V kombinácií s podlahovými krytinami prinesú do kuchyne útulnejšiu a štýlovejšiu atmosféru.

Publikované: 17. 01. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Katka Kavová