Dizajn kúpeľne

Dôležitosť kúpeľne v modernom dome nemožno podceňovať. Samotná vec, ktorá definovala moderný dom, bolo zahrnutie vodovodného systému a tečúcej vody. Z tohto dôvodu by sa dokonca dalo povedať, že kúpeľňa je najdôležitejšou súčasťou domu. Väčšina ľudí sa ráno zobudí, dá zovrieť vodu na kávu a potom použije kúpeľňu. Toto je rutina zakorenená v životoch bežných ľudí, keď sa zobudia. Z tohto dôvodu môže stav vašej kúpeľne výrazne ovplyvniť začiatok vášho dňa a nastaviť tón pre všetky vaše ďalšie interakcie. Preto sa snažte spraviť z kúpeľne príjemné a dizajnové miesto, ktoré vás naladí na to, aby ste svoje dni začali čo najpozitívnejšie

Vyberte si farebnú schému do vašej kúpeľne

Pred tým ako vezmete do rúk valček a farbu, zvážte, ako môže farba ovplyvniť náladu a vnímanie priestoru. Napríklad zelená farba môže dodať vašej kúpeľne zenový nádych, biela pocit čistoty a jemné ružové odtiene do nej prinesú romantické vibrácie. Vo všeobecnosti platí, že do malých miestností sa nehodia tmavé farby, lebo ich opticky zmenšujú. Pri kúpeľniach to nemusí byť vždy tak. Tmavá modrá alebo smaragdová farba môže dodať vašej kúpeľni prvok luxusu a štýlu. Je na vás či bude podlahová krytina tejto farby alebo si tmavú farbu vyberiete radšej na steny.

Kvalitná podlaha

Podlaha vašej kúpeľne je oblasťou s vysokou premávkou a pri rozhodovaní o povrchovej úprave si zaslúži náležitú starostlivosť. Imitácie podláh, ako sú laminátové podlahy alebo luxusné vinylové dlaždice sú vhodnou voľbou pre tých, ktorí zariaďujú kúpeľňu a majú na to nízky rozpočet. Najnovšie návrhy a povrchové úpravy majú ďaleko od lacného linolea a ľahko sa inštalujú. Podlaha z pravého dreva vám môže vydržať celý život. Ak chcete do kúpeľne pridať útulnosť a pohodlie, zvoľte kúpeľňové koberce a podložky.

Ozvláštnite vaše steny

Či už sa rozhodnete vymaľovať steny kúpeľne, hľadáte nápady na tapety či trendy obklady, výber závisí od vášho vkusu. Neexistuje žiadna správna alebo nesprávna odpoveď na to, ako si nadizajnovať kúpeľňu, avšak myslite na úroveň praktickosti a vhodnosti pre vašu domácnosť a samozrejme, úlohu bude zohrávať aj váš rozpočet. Farba je lacná a všestranná možnosť. Zamyslite sa nad svojou zvyčajnou schémou 4 stien a buďte kreatívni a pohrajte sa s akcentom a doplnkami. Výzdoba obkladov do kúpeľne je inteligentnou stratégiou pre steny, ktoré pravdepodobne navlhnú. Zlaďte svoje obklady s trendom, ktorý dominuje vašej kúpeľni, aby ste dosiahli harmonizovanú schému.

Publikované: 06. 06. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Katka Kavová