Ako posilniť imunitný systém?

Zimné mesiace sú obdobím častých chrípok, prechladnutia a nádchy. Niektoré antibiotiká však už nemusia správne zafungovať na organizmus, a preto je potrebné posilniť imunitný systém. Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré sa vám zaručene osvedčia. Základným krokom k posilneniu imunitného systému je zdravá a pestrá strava. Vyhnite sa nadmernej konzumácii cukrov a nezdravých tukov. Cukry ovplyvňujú schopnosť bielych krviniek pohlcovať škodlivé baktérie. Čo sa týka cukrov, mali by ste zo svojho jedálnička vyradiť sušienky, dezerty a trvanlivé pečivo. Nahradiť to môžete napríklad ovocím a zeleninou, ktorá naštartuje imunitný systém.

Doplnenie vitamínov a minerálov

Vitamíny a minerály nájdete v pestrej a vyváženej strave, kde nesmie chýbať ovocie a zelenina. Avšak niekedy je dobré svoj imunitný systém ešte viac podporiť. Výbornými pomocníkmi pre doplnenie vitamínov a minerálov sú výživové doplnky. Osvedčeným doplnkom stravy je Vitamín C. V kombinácii s hubou reishi podporuje imunitný systém a telo chráni pred chorobami. Okrem iného, odbúrava cholesterol, stimuluje tvorbu bielych krviniek a zlepšuje kvalitu spánku.

Sú potrebné probiotiká?

Probiotiká priaznivo ovplyvňujú stav mikroflóry v črevách, ničia patogénne mikroorganizmy a zlepšujú obranyschopnosť organizmu. Spirulina - Chlorella je vysoko účinné a odporúčané probiotikum. Chlorella je jednobunková sladkovodná riasa. Obsahuje chlorofyl a široké spektrum výživných látok. Spirulína je sladkovodná jednobunková modrozelená riasa. Obsahuje vzácne výživné látky, ktoré sa v rastlinnej ríši vyskytujú len zriedkavo. Spirulína je zdrojom betakaroténu, chlorofylu, vitamínu B12, karotenoidov, enzýmov, vitamínov, minerálov a esenciálnych aminokyselín.

Nezabúdajte na dôkladnú hygienu

Umývanie rúk je základným pravidlom pre posilnenie vašej imunity. Možno si to ani neuvedomujete, no s neumytými rukami si viete privodiť veľa zdravotných problémov, ako napríklad chrípku, prechladnutie, hnačkové ochorenia či infekcie. Okrem pravidelného umývania rúk je potrebné pravidelne dezinfikovať mobilný telefón, ktorý sa môže ľahko stať zdrojom kontaminácie.

Publikované: 14. 03. 2021 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Katka Kavová