Šperk pre ženu - ako ho vybrať správne?

Chcete kúpiť šperk ako darček pre ženu, priateľku či mamu a bojíte sa, že siahnete vedľa? Sú lepšie náušnice chirurgická oceľ alebo Swarovski sety? Poradíme vám, ako vybrať čo najlepšie.

Ako sa trafiť do ženského vkusu

Pri výbere šperku určite nespravíte chybu, ak si budete všímať, čo zvykne nosiť žena, ktorú chcete obdarovať. Nosí len malé nenápadné šperky, alebo ju častejšie vidíte s výraznejšími doplnkami? Oblieka sa elegantne alebo skôr ležérne? To všetko vám môže ukázať správnu cestu k výberu šperku. Extravagantnejšie typy potešíte výraznejšími a originálnymi šperkmi, tie konzervatívnejšie ocenia skôr niečo jednoduchšie ako drobné náušnice z chirurgickej ocele. S výberov vám môže pomôcť aj prechádzka okolo predajne so šperkmi alebo klenotníctva. Možno práve pri tej príležitosti padne dáme vášho srdca niečo do oka, a budete to mať všetko o poznanie jednoduchšie. V prípade núdze môžete požiadať o pomoc inú ženu, napríklad kamarátku alebo sestru, ktorá vám určite bude vedieť poradiť.

Náušnice - aké sú možnosti?

Prakticky nekonečné - od drobných minimalistických napichovacích náušníc až po výrazne visiace alebo kruhové. Jemnými, drobnými napichovacími náušnicami s kamienkom alebo bez neho zvyčajne nič nepokazíte, pretože sú snáď najuniverzálnejšie. Platí to pre náušnice s perličkami. Výraznejšie elegantné šperky sú ale vhodné na rôzne výnimočné príležitosti ako je napríklad ples, návšteva divadla, svadba či oslava. Môžete ich pri výnimočnej príležitosti, ako výročie či narodeniny, aj darovať.

Set šperkov

Darovať set šperkov je tiež skvelý nápad, pretože jednotlivé kúsky spolu dokonale ladia. Krásne Swarovski sety sú vhodné pre ženy každého veku, stačí iba vybrať ten správny motív. Aj v tomto prípade platí, že sa dajú zohnať nenápadné a jemné sety náušníc a náhrdelníka, ale aj masívnejšie a výraznejšie kúsky.

Publikované: 01. 02. 2021

Kategória: Móda a krása

Autor: Katka Kavová