Trendy nástenných tapiet na rok 2021

Mať prehľad v aktuálnych interiérových trendoch sa oplatí, a to predovšetkým pre tých, ktorí plánujú tento rok uskutočniť menšie (i väčšie) zmeny v domácom interiéri. Ak aj vy uvažujete nad možnosťou nástennej tapety, náš rýchly prehľad tapetových trendov na rok 2021 vám možno bude pri vašom výbere nápomocný.

Prírodné a cestovateľské motívy

Rok 2021 ovládnu najmä odvážne a živé vzory tapiet. Tento rok bude interiérový dizajn inšpirovaný a prepojený s tým prechádzajúcim, ktorý sa niesol v znamení prírodných motívov, textúr a jemnosti. S témou prírody prichádza aj trend tapiet so vzormi kvetov, rôzne tropické štýly so vzorom lesov a džunglí, ktoré majú cieľ priblížiť svet tým, ktorí minulý rok nemohli cestovať, a zároveň naznačujú zmysel pre prírodný svet.

Geometrické a 3D motívy

S nástupom ďalšieho roka prichádza na scénu používanie rôznych geometrických, pravidelných motívov a pomerne nových 3D motívov. Tapety s dôrazom na geometriu dokážu s miestnosťou urobiť hotové zázraky. Perfektne sa hodia do miestnosti, kde je potrebné vizuálne zvýšiť stropy, doplniť celkový vzhľad s kobercami alebo dodať zariadeniu miestnosti to pravé pozadie. Jedným z dokonalých 3D tapetových vzorov, ktoré budú obľúbené v roku 2021 sú nástenné tapety s mramorovým vzorom. Sú kombinovateľné s rôznymi štýlmi zariadenia izby.

Ekologické materiály tapiet

Ekológia, udržateľné materiály a ochrana životného prostredia sú skrátka témy, ktoré si v roku 2021 budú zaručene pýtať pozornosť v mnohých oblastiach a interiérový dizajn toho nie je výnimkou. Vo svete nástenných tapiet bude v popredí využívanie rôznych materiálov s naturálnym podtextom, ako napríklad papier, či drevo. Miestnosť vďaka nim získa úplne jedinečný štýl a prírodnú atmosféru, napríklad v kombinácií s korkovými podlahami. Pamätajte na to, že najideálnejšia tapeta je vždy tá, ktorá sa najviac páči vám. Či už je súčasťou novoročných interiérových trendov alebo nie, najviac záleží na vašom názore a pocite.

Publikované: 12. 02. 2021 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Katka Kavová