Zlaté a strieborné prstene – pre krásu aj ako symbol

Prstene ako ženy milujeme. Sú šperkom, na ktorý máme „najlepší výhľad“. Spolu s dokonalou manikúrou robia naše ruky krásnymi. Vedia toho ale oveľa viac.

Prsteň je šperkom, ktorý vie vyznať lásku

Prstene sa stali šperkom, ktoré sú symbolom lásky. Vedia ju vyznať a vedia dokonca požiadať o ruku. Dokážu to spoľahlivejšie než akýkoľvek iný darček či šperk, aj keby bol akokoľvek od srdca, alebo celý posiaty srdiečkami. Prsteň sa ale dá venovať nielen z lásky, ale aj ako znak priateľstva súnaležitosti, úcty, vďaky, alebo ako pripomienka významnej udalosti. Napríklad za maturitu či k promóciám, k významnému jubileu, aj k narodeniu dieťatka, kedy môže krásne ladiť s náušničkami, ktoré naopak venujeme bábätku.

Dámske prstene, ktoré sa aktuálne nosia

Módne trendy sa menia aj pokiaľ ide o dámske prstene. Ktoré sú hitom dnes? Pokiaľ ide o kov, nosia sa zlaté aj strieborné prstene. U zlata si máte možnosť voliť biele, žlté aj ružové zlato. V tomto nie je aktuálna móda nijak vyhranená. Inak už je to s designom a trebárs farbou kameňa. Hitom je čierny kameň. Šperky TOUS používajú unikátnu kombináciu zlata a striebra s čiernym ónyxom. Do popredia sa opäť vrátili perly, a to aj na prstienkoch. Prsteň môže zdobiť jedna perla, alebo byť celý z drobných pravidelných perličiek. Pokiaľ ide o design, hitom sú prstene so symbolmi. Aj to je dôvod, prečo sa veľmi rýchlo stali hitom prstene TOUS. Táto slávna klenotnícka a hodinárska firma má ako symbol malého medvedíka a ten sa objavuje na väčšine jej šperkov aj na ďalších módnych doplnkoch.

Medvedík kam sa pozrieš

Pokiaľ neuvidíte, nepochopíte, ako sa tento detský symbol dokázal stať doslova módnou ikonou. Je až neuveriteľné, v koľkých variáciách sa medvedích na šperkoch TOUS objavuje. A to vrátane prsteňov. Je zo zlata alebo zo striebra, môže mať podobu kameňa, byť zložený z drobučkých kamienkov, kombinovaný s perlou alebo s diamantami, dokonca byť do perly intarzovaný, dokáže tvoriť kompletný design prstienku. Aj keď má TOUS medvedík vždy rovnakú siluetu, vypadá na každom šperku inak.

Prstene mesh

Špeciálnym designom vynikajú TOUS šperky a prstene označené ako „mesh“. Ich tvar je vytvorený sieťou, ktorá dáva šperku nezameniteľný design. A pristane aj prsteňom, ktoré vypadajú ako luxusné obrúčky. S medvedíkom sú nádherné.

TOUS – šperky zo Španielska, ktoré dobývajú svet

Pôvodne hodinárska firma z Barcelony sa od svojho vzniku v roku 1920 vypracovala v medzinárodný klenotnícky a hodinársky gigant s viac ako 3000 zamestnancami. Firma pritom stále patrí rodine pôvodných zakladateľov. Spoločnosť dnes predáva šperky, hodinky, ale aj kabelky a ďalšie módne doplnky s vlastným nezameniteľným designom a s typickým medvedíkom. TOUS má dnes už štyri predajne v Bratislave a kvalitný e-shop taktiež pre nákupy na Slovensku.

Publikované: 30. 08. 2019

Kategória: Móda a krása

Autor: Katka Kavová