Ako si vybrať šikovnú a peknú kabelku

Dámske kabelky sú doplnok, bez ktorého si väčšina žien bežný deň ani nevie predstaviť. Aj keď je kabeliek v ženskom šatníku obvykle viac, vždy je niektorá z nich najobľúbenejšia. Spravidla je to tá najuniverzálnejšia a najpraktickejšia. Ako si vybrať textilné alebo kožené kabelky, ktoré si môžete vziať do práce aj na drink s priateľmi?

Materiál kabelky

Kabelky sa vyrábajú z najrôznejších materiálov, najčastejšie ide o textilné látky, kožu či ekokožu a ich kombinácie. Nájdu sa ale aj netradičné materiály ako slama alebo novinový papier. Na letnú dovolenku sa určite hodí aj priestranná slamená taška. Pokiaľ ale chcete niečo na bežný deň, čo vám vydrží niekoľko rokov stavte na overenú kožu alebo látku. Kožené kabelky, ak sú kvalitné, majú veľmi dlhú životnosť a sú nadčasové. Rúčky alebo ušká kabeliek môžu byť vyrobené z rovnakého materiálu ako kabelka, alebo sa používa drevo, kov či plast. Pevné materiály sa hodia skôr pre kabelky do ruky.

Veľkosť kabelky

Rozmery novej kabelky by mali zohľadňovať vašu postavu, ale samozrejme aj vaše potreby. Nižšie a útlejšie ženy by si mali vyberať skôr menšie kabelky. Vyššie ženy, alebo ženy s plnšou postavou si môžu dovoliť aj väčšie tašky, ktoré sú nepochybne praktické, ak so sebou potrebujete nosiť viac vecí. Dôležitý je samozrejme aj tvar kabelky. Vysokým štíhlym ženám najviac pristanú oválne aj štvorcové kabelky. Nižším zasa podlhovasté kabelky.

Čo je vo vnútri kabelky

Farba a dizajn kabelky sú síce dôležité, v tomto smere ale výber závisí najmä na vašom vkuse. Pozrieť sa ale treba aj do vnútra kabelky. V ideálnom prípade by mala mať niekoľko priehradiek, aby ste drobnosti ako kľúče, peňaženku či mobil v kabelke zbytočne dlho nehľadali. Vnútorný materiál by mal byť kvalitný a pevný, aby neprišlo k poškodeniu a veci vám neprepadli cez podšívku.

Publikované: 01. 02. 2021

Kategória: Móda a krása

Autor: Katka Kavová