Ako účinne podporiť imunitu?

Imunita sa považuje za základ celého fungovania organizmu. Neustále nás ochraňuje pred nežiaducimi vplyvmi z okolia, a to najmä pred baktériami a vírusmi. Čo sa však stane, keď sa imunita naruší? Ochrana už nebude taká účinná a my budeme náchylnejší na rôzne ochorenia. Ako jednoducho je možné imunitu podporiť? Medzi základné účinné rady patria, predovšetkým, prírodné produkty. Tie sa týkajú sektoru krása a zdravie. Toto odvetvie je v dnešnej dobe neustále podporované novými inovatívnymi technológiami. Vďaka tomu sú vyvinuté výživové doplnky rôzneho druhu, ktoré priaznivo pôsobia na celý organizmus, a samozrejme, aj na podporu imunity.

Doplnky stravy ako ideálna voľba

Dnešná moderná doba ponúka rôzne doplnky stravy. Potrebné je však rozoznať tie správne. My vám odporúčame používať produkt Echinacea od Naturvity, ktorý priaznivo vplýva na obranyschopnosť a imunitu človeka. Viac sa o produkte dozviete na stránkach Happy Trade.

Obsahuje C a zinok, ktoré prispievajú k normálnej funkcii imunitného systém a chráni bunky pred oxidačným stresom. Vitamín C je zároveň prevenciou únavy a vyčerpania. Ďalšie blahodarné účinky súvisia s hornými dýchacími cestami - echinacea zmierňuje podráždenie hrtanu a slúži ako celková podpora pri chladnom počasí.

Eliminujte stres

O strese je známe, že negatívne vplýva na celý organizmus človeka. Pri dlhodobom strese vzniká narušenie imunity a my sme tak náchylnejší na vznik rôznych infekcií či ochorení. Dôležité je, aby ste si z času na čas dopriali zaslúžený oddych. Zlepšite si kvalitu spánku, vypustite z hlavy negatívne myšlienky a robte to, čo vás napĺňa!

Čerstvý vzduch a cvičenie

Pobyt na čerstvom vzduchu je ideálnou voľbou pre každého človeka. Okrem iného, trávenie času v prítomnosti slnečných lúčov je pre našu imunitu priam dokonalé. Vitamín D totiž znižuje riziko nákazy chrípkou. Ak patríte medzi priaznivcov cvičenia, máte vyhraté. Pravidelné vykonávanie športovej aktivity znižuje krvný tlak a priaznivo vplýva nielen na imunitu, ale tiež na celý kardiovaskulárny systém!

Publikované: 10. 06. 2021 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Katka Kavová