Ako sa zbaviť nevzhľadných chĺpkov?

Jar je v plnom prúde a leto sa rýchlo blíži. Nastal čas vytiahnuť zo skrine vzdušné letné šaty, šortky, sukne a plavky. Okrem príťažlivých kriviek je dôležitá aj hladká pokožka. Ako sa najúčinnejšie zbaviť chĺpkov?

Holenie

Ak chcete odstrániť nežiaduce ochlpenie, na výber máte z niekoľkých možností. Medzi najbežnejšie metódy patrí holenie a epilácia voskom. Výhodou je najmä to, že je bezbolestné a bez problémov ho doma zvládne každá. Pred holením nezabudnite pokožku navlhčiť teplou vodou, aby ste sa vyhli podráždeniu. Holenie uľahčuje gél alebo pena na holenie, ale základom je ostrá žiletka. Môžete si vybrať jednorazové žiletky alebo žiletky s vymeniteľnými nástavcami. Na citlivú pokožku v podpazuší alebo v oblastí bikín používajte žiletky s upokojujúcimi gélovými pásky.

Vosk

Epilácia voskom je bolestivá, ale hladká pokožka vydrží v porovnaní s holením dlhšie. Používa sa hlavne na miestach, kde je pokožka veľmi jemná a kde sú vyrastajúce chĺpky rýchlo viditeľné. Ide najmä o podpazušie, oblasť bikín, chĺpky nad hornou perou alebo medzi obočím. Základné pravidlo pri epilácii voskom znie - vosk sa natiera v smere rastu chĺpkov a strháva v opačnom smere. Pri zahrievaní vosku treba vždy riadiť návodom, akú teplotu daný vosk vyžaduje. Po epilácii je vhodné pokožku upokojiť pantenolovým sprejom alebo gélom s Aloe vera. Po aplikácii by ste si nemali obliecť priliehavé oblečenie, aby ste pokožku nedráždili. Holenie aj epilácii voskom treba pravidelne opakovať, a preto môže byť odstraňovanie chĺpkov finančne náročné. Oplatí sa sledovať aktuálne akčné ponuky a nakúpiť potrebné vybavenie za akčné ceny. Sledovať zľavy už môžete aj online, pozri napr. Aktuálny katalóg DM drogérie.

Epilátory a depilátory

Technický pokrok sa postaral o takmer bezbolestné odstraňovanie chĺpkov pomocou depilátory a epilátorov. Pár dní pred epiláciou by ste si mali urobiť peeling, ktorý zabráni zarastaniu chĺpkov. Počas epilácia musí byť pokožka úplne suchá. Epilátorom pohybujte v protismere rastu chĺpkov, ale príliš ním netlačte. Chĺpky, ktoré sú príliš krátke, vytrhnite pinzetou. Po epilácii pokožku upokojte pomocou prírodných telových balzamov a aspoň na 24 hodín sa vyhnite opaľovanie a horúcej vode. Dámske holiace strojčeky za zvýhodnené ceny aktuálne nájdete aj v supermarketoch ako je Kaufland, Tesco alebo Hypernova.

Laserová epilácia

V posledných rokoch je populárne aj laserová epilácia. Metóda je založená na cielenom zahrievanie chĺpkov a korienkov, pričom dochádza k ich tepelnej deštrukcii a tým aj na zamedzenie rastu. Laserová epilácia bola pred pár rokmi dostupná iba v kozmetických salónoch. V súčasnosti si môžete zakúpiť vlastný laserový epilátor, ktorý môžete bezpečne používať doma. Laserový epilátor si môžete za zvýhodnenú cenu alebo aj na splátky zakúpiť v NAY. Starostlivosť o ženskú krásu je často finančne náročná, preto mnohé dámy radi využívajú akcie a zľavy. Výhodné ceny drogérie, kozmetiky a ďalších beauty pomôcok môžete mať teraz pod palcom vďaka zľavovým portálom.

Publikované: 29. 12. 2018

Kategória: Móda a krása

Autor: Katka Kavová