Ako vybrať topánky na zimu? Nesmie v nich byť zima ani sa šmýkať

Nová doba nás zavrela do aut, kancelárskych budov a nákupných centier. Tie z nás, ktoré si sadneme v garáži do auta, prevezie sa do kancelárie, ktorá je opäť s garážou, a na nákup si zájdeme do obchodného centra s podzemnými garážami, tie si môžme aj v našich klimatických podmienka dovoliť fungovať takmer celoročne v v členkových topánkach, alebo si kúpiť talianske čižmičky na podpätku s podrážkou hladkou ako sklo. Aj keď pozor, v garážach to v zime niekedy kĺže.

Vyšší podpätok nevadí ani v zime

Obecne ale na zimu potrebujeme výbavu predsa len pripravenú na naše slovenské zimy. Určite sa hodia vysoké čižmičky. Nemusíte sa striktne v zime držať iba tých bez podpätku. Tie s ním nie sú na snehu vôbec menej bezpečné. Naopak, dá sa v nich veľmi účinne brzdiť a je v nich menšie riziko pádu. Ak toho však behom dňa nachodíte viac, budú pre nohy pohodlnejšie tie s nižším či bez podpätku.

Zimní obuv k nohaviciam

Nezabudnite na nižšie zimné topánky, také, ktoré sa dajú nosiť k širokým nohaviciam. Vo svojom sortimente ich s obľubou ponúka Baťa. Nesmie im chýbať zateplenie. Vyberajte strih, ktorý zabráni snehu vnikať do topánky. Nesmieme ale zabudnúť ani na topánky do zimnej prírody a na hory. Môžu to byť poriadne zateplené snehule, alebo teplé turistické topánky známe tiež ako pohorky. V nich si môžete vyraziť na víkendovú prechádzku do zimnej prírody, ale aj na lyže.

Na veľkosti záleží

Obuv na zimu má byť väčšia. Vzduchová medzera v topánke zaisťuje, že nám v nich je teplejšie. Naviac máme možnosť si obuť do zimných topánok napríklad teplé ponožky, alebo pridať vlnenú vložku. Nie je nič zvláštne, že naša lodička na podpätku, je o číslo menšia od nízkej uzavretej poltopánky a o dve menšia ako čižma či iná zimná topánka.

Impregnácia je základ

Boxujte, voskujte, impregnujte. Zaistíte si nepremokavosť obuvi, avšak nielen to. Svoje topánky ochránite pred agresívnou soľou na uliciach a vaša obuv zostane dlhodobo v kondícii. TIP: Kvalitné zimné topánky od Baťa nakúpite aj online. Využite službu cashback Tipli.sk a nechajte si časť ceny nákupu vrátiť.

Publikované: 04. 04. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Katka Kavová