Chystáte sa na dovolenku? Nezabudnite na poistenie

Pre vaše výlety na hory, počas dovolenky na Slovensku či v zahraničí je vhodné uzatvoriť cestovné poistenie. Zabezpečí vám poistné krytie nielen liečebných nákladov. Viac o výhodách poistenia pre vaše cesty sa dočítate v nasledujúcom článku.

Poistenie na hory

Turistika je obľúbenou náplňou dovolenky pre malých aj veľkých. Spoločný čas s rodinou v prírode je vždy vítaným relaxom. Poistenie na hory vám zaistí poistné krytie v prípade úrazu či inej neočakávanej udalosti na doma aj v zahraničí. Pri cestách do zahraničia je vhodným doplnkom k cestovnému poisteniu. V horskom teréne je neraz potrebný zásah Horskej služby. Súčasťou poistného krytia poistenia na hory sú bežné športy ako lyžovanie, skialpinizmus a rekreačná turistika.

Prečo sa poistiť do hôr?

Poistenie do hôr poskytuje poistné krytie nákladov v mnohých situáciách. Napríklad ak dôjde k úrazu či uviaznutiu v ťažkom teréne, zablúdeniu alebo uviaznutiu pod lavínou. Poistenie do hôr kryje výdavky na záchranu Horskou službou, prepravu do zdravotníckeho zariadenia, poskytnutie prvej pomoci a vyhľadávanie či vyslobodzovanie.

Poistenie na dovolenku

Na dovolenku na Slovensku či v zahraničí je vhodné uzatvoriť poistenie na dovolenku. Pri výbere konkrétneho druhu poistenia na dovolenku sa presvedčte, že kryje všetky aktivity, ktoré ste si naplánovali. Je rozdiel, či sa budete venovať bežným aktivitám alebo adrenalínovým športom. Výhodou je tiež poistenie zodpovednosti za škodu, poistenie batožiny alebo poistenie storna zájazdu. Ak pocestujete lietadlom, môžete si dokonca poistiť meškanie letu. Poistiť sa dá aj poskytnutie právnej pomoci. V základnom balíku poistenia na dovolenku by však v žiadnom prípade nemalo chýbať poistenie liečebných nákladov. Vybavíte ho dnes jednoducho a pohodlne online pre celú rodinu.

Publikované: 31. 01. 2019 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Cestovanie

Autor: Katka Kavová