Sekčné garážové brány: Čo by ste o nich mali vedieť?

Garážová brána je dôležitý prvok, ktorý neodmysliteľne patrí ku každej garáži. A neplní len estetickú, ale najmä praktickú funkciu. Medzi obľúbené a často využívané patria sekčné garážové brány, ktoré sa môžu chváliť svojou vysokou funkčnosťou.

Na akom princípe fungujú sekčné garážové brány?

Brána sa skladá zo sekcií, ktoré sú členené pozdĺžne. Ak ju otvoríte, sekcie plynule zájdu po koľajniciach pod strop. Spájajú ich zámky proti privretiu prstov a vypĺňa ich tvrdená pena z polyuretánu. Sekčné brány majú okrem iného zabudovanú aj proti pádovú poistku, ktorá je užitočná v prípade, že sa pretrhne pružina. Vyberať si môžete z dvoch typov brán – z brán s manuálnym ovládaním alebo s automatickým na diaľkové ovládanie.

Montujeme garážovú bránu

Pred tým, ako sa pustíte do montáže garážovej brány, musíte si pripraviť stavebný otvor. Ak je správne pripravený, zvýši sa aj kvalita montáže a funkčnosť garážových dvier.

Aké sú požiadavky na stavebný otvor?

Jeho kraje musia mať pravý uhol a byť začistené, podlaha dokončená, aby ste vedeli povedať, ako je vysoká a na mieste, kde bude upevnený pohon, musí byť pripevnená zásuvka.

Dizajnový kúsok

Výhodou garážových brán je, že už môžu byť aj skvelým dizajnovým kúskom. Unikátne povrchové úpravy a farebné potlače, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších. Môžete si vyberať z jasných aj tlmených farieb alebo siahnuť po bráne so štruktúrou dreva. Investícia do garáže sa vyplatí. Každému vozidlu sa lepšie darí v garáži ako pred domom, kde je vystavované vplyvom počasia a výkyvom teplôt. A vhodná garážová brána je nielen komfortnou záležitosťou, je tiež dôležitá z bezpečnostného hľadiska. Uchráni totiž vaše auto pred votrelcami či prípadnými zlodejmi. Preto si vyberte takú bránu, ktorá splní nielen vaše dizajnové požiadavky, ale tiež tie funkčné.

Publikované: 15. 07. 2019 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Katka Kavová