Zimná bunda - ako si vybrať správne?

Dámske zimné bundy by ste si nemali vyberať len podľa vzhľadu. Samozrejme je dôležité, aby sa vám bunda páčila a hodili sa k nej vaše obľúbené členkové čižmy. Zima nás ale dokáže potrápiť nie len nízkymi teplotami, ale aj snežením alebo dažďom. Bunda by vás pred týmito vplyvmi počasia mala ochrániť.

Zimná bunda s kapucňou alebo bez nej?

Kapucňa je vždy výhoda, ale určite nie nutnosť. Ochráni vás pred chladom, dažďom aj snehom. Niektoré dámske zimné bundy majú aj odnímateľnú kapucňu, takže ak sa vám nepáči alebo ju práve nepotrebujete, dá sa dať dole. K bunde bez kapucne je ale určite dobré zaobstarať si štýlovú čiapku, čelenku alebo klobúk. Zimné doplnky pekne doplnia outfit a zároveň vás ochránia pred nepríjemným chladom.

Materiál zimnej bundy

Zimné bundy sa vyrábajú z najrôznejších, prírodných aj syntetických materiálov. Prírodné materiály ako bavlna sú vhodnejšie skôr na jeseň alebo teplejšiu a suchú zimu. To znamená na obdobie, keď ešte nie je príliš chladno a počas dňa vás zastihne iba jemný dážď alebo mrholenie. Keď sa zima ukáže v plnej sile, stavte skôr na syntetické materiály, ktoré sú nepremokavé, alebo aspoň nesajú vodu. Dôležitá je výplň zimnej bundy. Aj keď páperová bunda príjemne zahreje, je citlivá na vlhkosť a nepraktická na údržbu, pretože ju treba nosiť do čistiarne. Po vypraní v práčke sa páperie alebo perie zlepí do zhlukov. Obľúbenejšie sú preto výplne so syntetických vlákien, ktorým práčka neuškodí a sú tiež dostatočne hrejivé. Pozornosť venujte aj detailom ako sú zipsy či cvoky, ktoré by mali byť kvalitné.

Nebojte sa farieb

Zima je ponuré obdobie a tak nezaškodí potešiť sa veselými farbami. Farebné zimné bundy sú stále trendy a vôbec z nich nemusíte mať obavy. Pokojne stavte na ružovú, červenú, zelenú alebo kombináciu viacerých farieb. Členkové štýlové čižmy môžu byť pokojne v univerzálnej čiernej alebo sivej farbe.a

Publikované: 01. 02. 2021

Kategória: Móda a krása

Autor: Katka Kavová