Hydratácia pokožky je dôležitá aj počas zimy

Starostlivosť o našu pokožku počas letných mesiacov nie je ani zďaleka tak náročná ako v zime. Naša pleť je v lete prirodzene spokojnejšia a vyživovaná. Ako jej však pomôcť , v chladnejších mesiacoch? Inšpirujte sa našimi tipmi, vďaka ktorým bude Vaša pokožka spokojnejšia aj počas zimy.

Venujte pozornosť suchej a popraskanej pokožke

V prípade, že cítite, že je Vaša pokožka na rukách, či na tvári suchá a drsná, nastal viac než správny moment na to, aby ste jej okamžite podali prvú pomoc v podobe hydratácie:
  • hydratácia tváre: dbajte na to, aby súčasťou Vašej dennej rutiny starostlivosti o pleť boli krémy na tvár, a to predovšetkým tie, ktoré sú zamerané na jej hydratáciu.
  • nezabúdajte hydratovať svoje ruky: v chladnom počasí si to častokrát „odskáču“ aj naše ruky, ktorých pokožka má pod vplyvom mrazu tendenciu popraskať, byť suchá a nepríjemne bolieť. Venujte svojej pokožke okrem využívania rôznych denných krémov na tvár aj starostlivosť v podobe krémov na ruky.
  • starostlivosť o pery počas zimy:pery najčastejšie počas zimy vydávajú varovné signály nedostatočnej hydratácie, čo sa prejavuje ich popraskaním, vysúšaním a nepríjemnou bolesťou. Nezabúdajte mať vždy po ruke balzam, krém, či olejček na pery.
  • hydratácia celého tela:počas zimy sú najviac dehydrovanými časťami našej pokožky práve spomínané oblasti tváre a rúk, avšak vôbec nebude na škodu z času na čas dopriať dôkladnú hydratáciu aj pokožke na celom tele, a to formou telových mliek, peelingov, či masiel. Našim odporúčaným tipom pre Vás je telové mlieko z dielne značky Flormar, ktoré nie len dokonale vonia, ale predovšetkým dokonale hydratuje a vyživuje pokožku.

Venovať sa starostlivosti o našu pleť zvonku však nestačí

Majte na pamäti, že správne fungovanie, kvalitu a výživu našej pokožky má na starosti aj naša strava bohatá na vitamíny a minerály, dodržiavanie pitného režimu, a samozrejme aj suplementácia doplnkov výživy. Náš životný štýl, dostatok pohybu a spánku, miera stresu podstatným spôsobom ovplyvňujú našu pokožku. V zime to s našou pokožkou nie je také jednoduché ako počas leta však? S využitím niekoľkých praktických tipov sa to však dá zvládnuť ľavou-zadnou.

Publikované: 13. 01. 2021

Kategória: Móda a krása

Autor: Katka Kavová