Podlahové krytiny: Aká podlaha je najjednoduchšia na údržbu?

Pri kupovaní podlahy nemôžete hľadieť len na dizajn, na pamäti musíte mať aj jej praktickú stránku. Je dôležité zvážiť aj to, ako podlahu budete udržiavať čistú, ako predĺžite jej životnosť, myslieť by ste mali aj na odolnosť podlahy. V prípade, že máte malé deti alebo domáce zvieratká, ktoré majú tendenciu robiť neporiadok, musíte zvážiť aj tento faktor. Možno trpíte nejakým zdravotným problémom, a podlahunemôžete čistiť tak často, ako by ste chceli. Aké podlahy sú nenáročné na údržbu?

Drevené podlahy

Drevené podlahy sú nadčasovou voľbou a jednou z najobľúbenejších možností. Vybrať si môžete masívnu drevenú podlahu vyrobenú z prírodného dreva, ktorá vo vašom dome navodí príjemnú atmosféru. Pokiaľ ide o údržbu drevených podláh, v krátkodobom časovom horizonte môžeme povedať, že je nenáročná. Stačí ju pravidelne vysávať a umývať špeciálnym čistiacim prostriedkom na drevo. Problémy s drevenou podlahou sú ale spojené s dlhodobou údržbou. Drevené podlahy sa neradia medzinajodolnejšie, preto sa na nich môžu vyskytovať škrabance. Oplývajú však aj jednou veľkou výhodou, škvrny alebo škrabance môžete jednoducho odstrániť– prebrúsením.

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy sú pravdepodobne na údržbu najjednoduchšie. Kúpite ich za výhodnú cenu a pri správnej starostlivosti vám vydržia aj niekoľko desiatok rokov. Dnešné vinylové podlahy prichádzajú v rôznych štýloch a prevedeniach od základných až po drahšie luxusné alternatívy. Sú tiež považované za skvelých imitátorov originálnych materiálov. Pokiaľ ide o čistotu, vinyl zväčša obsahuje ochrannú vrstvu, ktorá pôsobí ako bariéra voči nečistotám. Je možné na podlahu aplikovať ochrannú vrstvu proti poškrabaniu, ktorá vám pomôže zachovať podlahu v čo najvyššej kvalite. Pokiaľ ide o každodenné čistenie, vinyl stačí zametať a mopovať.Pri umývaní vinylových podláh buďte opatrní a nepoužívajte priveľa vody. Tá môže vinyloslabiť.

Publikované: 25. 05. 2019

Kategória: Nezařazené

Autor: Katka Kavová