Upečte si dokonalé makrónky. Pomôžu vám kvalitné cukrárske potreby

Ak pátrate po trendy dezerte, ktorým okúzlite hostí, manžela, deti, či kolegov v práci, vrhnite sa na pečenie makróniek. Makrónky sú hitom, nie je ťažké ich upiecť a vieme, kde kúpiť všetko, čo k pečeniu potrebujete. Pečenie makróniek môže vypadať ako zdĺhavá a piplavá práca. Avšak so správnymi ingredienciami a pomôckami vám to pôjde od ruky. Základom pre výrobu makróniek je mandľová múka. Ide vlastne o jemne pomleté blanšírované mandle. Určite si ju kúpte už hotovú. Doma ju obvykle nikdy nenameliete tak dobre, aby mala tú správnu štruktúru pre makrónky. Pozor aj na rôzne balenia mletých mandlí v hypermarketoch. Aj tie mávajú príliš hrubú štruktúru.

Na jednu dávku makróniek potrebujete tieto ingrediencie

- 120 g mandľovej múky - 150 g práškového cukru - 3 bielky (deň odležané v chladničke) - 50 g krupicového cukru - potravinárske farbivo (rôzne farby)

Ako na prípravu cesta na makrónky?

- Ušľahajte bielky do tuhej peny. Pridajte práškový cukor a ešte šľahajte. - Mandľovú múku zmiešajte s krupicovým cukrom. Preosejte cez hrubšie sitko. - Sypkú zmes pridajte k bielkom a miešajte, dokiaľ sa ingrediencie nespoja do konzistentnej hmoty. Pozor, cesto nesmie začať rednúť. - Cesto vložte do cukrárskeho vrecka s vhodnou veľkosťou cukrárskej zdobiacej špičky a na silikónovú formu na makrónky (položenú na plechu) vytláčajte malé kolieska. - Hmotu rozdeľte a nafarbite rôznymi farbami potravinárskeho farbiva. Alternatívou je použiť kakao pre hnedé makrónky, matcha tea pre zelené, rôznofarebné ovocie pre makrónky s ovocnou príchuťou (jahody, čučoriedky, ríbezle apod.). - Cesto nechajte zaschnúť po dobu 30 až 60 minút. - Potom pečte vo vyhriatej rúre 10 až 12 minút na 150 °C. Alternatívnou možnosťou je využiť hotovú cukrársku zmes na makrónky.

Náplň do makróniek

- 250 g masla - 100 g práškového cukru - 200 ml suchého sektu

Ako na prípravu cesta na náplne pre makrónky?

- Vymiešajte maslo a cukor. - Pridajte sekt. - Pred plnením je možné nechať náplň stuhnúť mierne v chladničke.

Upečte si makrónky so Svetcukrarov.sk

Všetky potrebné ingrediencie a pomôcky pre výrobu makróniek kúpite na webe Svetcukrarov.sk. V ponuke je kvalitná mandľová múka na makrónky, aj hotová zmes. V sortimente nechýbajú ani rôzne typy potravinárskych farieb. Nezabudnite na silikónovú formu na makrónky a na zdobiace vrecko s vhodnou cukrárskou špičkou. Profesionálne cukrárske potreby je možné nakúpiť aj v menších baleniach.

Publikované: 17. 05. 2019

Kategória: Skvelé tipy

Autor: Katka Kavová