Posilnite svoju imunitu – pomôžu vám správne kombinácie vitamínov a minerálov

Imunita a nutnosť jej posilňovania sa dnes skloňuje tam a naspäť. Dôvodom je nielen koronavírus ako taký, ale aj to, že sme vo väčšom strese než obvykle. Silná imunita je nevyhnutnou. Viete, ako ju posilniť?

Dbajte na pestrú stravu a zdravé stravovania

Vianoce nám obvykle neponúknu ani jedno. Pestré sú možná len tácky plné zákuskov. Ale to nie je to, čo sme mali na mysli. Ako z toho von? Nadeľte si aspoň správne doplnky stravy. Pomôžu nám toto obdobie prekonať. Výborných pomocníkov nájdete viac. Zaujímavé kombinácie účinných látok posilňujúcich imunitu ponúkajú doplnky stravy od Naturvita. Dováža ich k nám Happytrade.sk a za dobrú cenu ich kúpite v e-shope Greenlike.sk. Čo nám pomôže? Vsaďte na tradičné liečivé huby. Doplnok stravy Reishi + zinok a vitamín C ponúka trio ideálne na podporu imunity. Odborníci v koronavírusovej dobe odporúčajú taktiež nezabúdať na vitamín D. Slniečka je málo a naše telo ocení jeho doplnenie vhodným doplnkom stravy. Skúste ho tentokrát ako kombináciu Vápnik z mora + D3. Naturvita ale ponúka aj Vitamín D3 ako jednodruhový doplnok stravy. Našu obranyschopnosť pozitívne ovplyvní aj Chlorella + Spirulina + prebiotikum. Toto trio je skvelé aj proti únave.

Nezanedbávajte pohyb

Naordinujte si pravidelné prechádzky. Ale naozaj pravidelné. Žiadne výhovorky, že dnes fúka. Včera zas bola zima a zajtra má pršať. Naše šatníky sú vybavené do každého počasia a nič nám nebráni hýbať sa každý deň. Naplánujte si trasy na celý týždeň. Niekedy v parku, inokedy v blízkom lese, alebo trebárs len po meste. Meňte trasu, aby vás prechádzky nezačali nudiť. Alebo na ne pravidelne vyrážajte so svojim psom. To sú potom ešte zábavnejšími.

Buďte v pohode a nestresujte sa

Je známe, že stres negatívne ovplyvňuje našu imunitu. Pred vianočnými sviatkami bývame v strese viac ako inokedy. Skúste si tento rok dopriať sviatky pokojnejšie. Nestresujte sa zbytočne obrovským množstvom darčekom či počtom druhov koláčov, ktoré napečiete. Snažte sa byť so svojimi blízkymi a všetko ostatné odsuňte na vedľajšiu koľaj. Nie, dokonca ani nepotrebujete robiť veľké upravovanie. Možná nám práve tieto Vianoce plné obmedzení umožnia vrátiť sa k ich podstate. TIP: Vedeli ste, že stres nepriaznivo ovplyvňuje aj naše vlasy? Dodajte im výživu na mieru.

Publikované: 06. 12. 2020 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Katka Kavová