Prečo sa nebáť dovolenky v Turecku

Turecko je krajinou teplého, jemného mora a čistého horského vzduchu. Turecko si tiež uvedomuje svoje starodávne tradície a neuveriteľne benevolentnú atmosféru. Krajinu ale tvoria aj jej obyvatelia. Tu sú to celkom milí a pohostinní ľudia. Samozrejme, že to možno trochu záleží aj do oblasti, do ktorej sa vyberiete, ale obavy z vycestovania do tejto zeme by ste mali naozaj zahodiť a my vám povieme prečo.

Veľmi teplé podnebie

Ak máte radi vysoké horúčavy a piesočnaté pláže, na tohtoročnej dovolenke v Alanyi budete mať tieto podmienky určite zaistené. Turecko je vo všeobecnosti krajina, ktorá svojimi klimatickými podmienkami moc veľa tienistých oblastí neposkytuje, ale nakoniec, prečo si neužiť dostatok slnečných lúčov čo najviac. Tiež to samozrejme závisí aj od obdobia, v ktorom sa rozhodnete dovolenkovať.

Krásna architektúra hotelových komplexov

Tú si užijete rovnako dobre, ako spomínané slnko a teplé more v čistých pobrežných oblastiach, ktoré majú niekoľko kilometrov. Vyzdobené a honosné materiály a gigantické rozmery. Turecko je ako dovolenková destinácia veľmi obľúbená, a preto nečakajte, že budete mať veľa príležitostí na súkromie. Pobrežné oblasti sa rozprestierajú po väčšej časti tejto krajiny, ktorá je rozdelená do niekoľkých oblastí.

Prečo navštíviť Side?

Jednou z najobľúbenejších a najnavštevovanejších je dovolenková oblasť Side. Komplex hotelov je tu naozaj široký a ich architektúra nádherná. Stačí si vybrať dobrú cestovnú kanceláriu a vydať sa na jej spoznávanie. Príležitostí na zábavu a relax bude niekoľko. Od historických pamiatok až po moderné bary a reštaurácie, ktoré sú niekedy priamo aj na lodiach. Dávajte si pozor pri nakupovaní. Veci si prezerajte sami a veľa pomoci od predavačov nežiadajte. Tiež si všímajte a zamierte radšej do obchodov, v ktorých majú priamo na tovaroch ceny v eurách. V opačnom prípade môžete pekne preplatiť. Samozrejme, že musíte počítať s obmedzením pitného režimu z bežných vodovodov, ale v rámci all inclusive máte vody dostatok. Dovolenka v Turecku je veľmi zaujímavá, plná teplých slnečných lúčov, čistého mora a adrenalínu, ktorý si môžete dopriať vďaka vodným športom. Ako na každej dovolenku, aj tu platí ale heslo, opatrnosti nie je nikdy dosť.

Publikované: 28. 03. 2018

Kategória: Cestovanie

Autor: Katka Kavová