V trendy obývačke nesmie chýbať moderná sedačka

Obývačka je jednoznačne najreprezentatívnejšia izbou v byte či dome. Prichádzajú do nej návštevy a zároveň je aj miestom, kde môžete po náročnom pracovnom dni relaxovať. Jej dizajn by ste rozhodne nemali zanedbať. Moderné sedacie súpravy a vkusne vybrané doplnky - to by v trendy obývačke rozhodne nemalo chýbať.

Moderné sedacie súpravy ako dominanta obývačky

V súčasnosti sa na sedačku nehľadí len ako na objekt, na ktorom sa dá sedieť. Vnímame ju aj ako Dynamizujúc prvok v miestnosti, preto by mala upútať na prvý pohľad. Moderné sedacie súpravy sa v obývacej izbe stávajú dominantou, preto je vyberajte naozaj dôkladne. Výrobcovia sa sústreďujú na moderné sedacie súpravy, ktoré majú čisté línie a pôsobí nadčasovým dojmom. Čo sa týka farieb, v kreativite sa medze rozhodne nekladú. Zaujímavo pôsobí napríklad aj také sedačky, ktoré si farebne sami poskladáte.

Praktický nábytok

Zabudnite na kolosálny obývacie zostavy. Nábytok v obývacej izbe má byť malý a funkčné. Zlaté časy zažívajú spojenie jednoduchých políc, nízkych skriniek a malých vitrín. Tie poskytujú úložný priestor na to najdôležitejšie. Obývačka by nemala byť skladiskom na všetky zbytočné, ako aj potrebné veci. Zaujímavým prvkom interiéru sú otvorené regály. Tie môžete použiť na oddelenie obývacej časti od kuchynskej, ak ich máte spojené, ale aj na rozdelenie priestoru na zóny. Zároveň ho však úplne nezatvoria. Regál, ktorý môže napríklad slúžiť ako knižnica, je možné pripojiť k zvyšku, čím sa stane súčasťou obývacej steny. Tu si však dávajte pozor, aby kúsky nábytku spojené dohromady nepôsobili masívne.

Kovové doplnky

Tento rok vládnu interiérovému dizajnu kovové doplnky. Do popredia sa dostávajú leštené kovy a čierna oceľ. Poobzerajte sa o svietnikoch, rámoch alebo iných kovových doplnkoch. Za zváženie stojí aj nákup nábytku, ktorý je doplnený o kovové prvky.

Publikované: 17. 04. 2023 / Aktualizované: 02. 01. 2018

Kategória: Bývanie

Autor: Katka Kavová