Tieto matrace zaistia vášmu spánku maximálne pohodlie

Kvalitné materiály, správny rozmer, snímateľný poťah. To sú len niektoré vlastnosti, ktoré by mal mať matrac na každodenné používanie. Prinášame vám krátky prehľad možností, z ktorých môžete vyberať pri jeho kúpe.

Luxusné matrace

Luxusné matrace splnia vaše najvyššie očakávania. Vyrábajú sa z viacerých materiálov. Patria sem:
  • Taštičkové matrace, ktoré veľmi dobre odvádzajú vlhkosť. Sú tiež vzdušné. Sú to vlastne moderné pružinové matrace. Majú výborné ortopedické vlastnosti. Dobre kopírujú tvar tela, takže sa ráno budete cítiť čerství a oddýchnutí. Pri kúpe taštičkového luxusného matraca oceníte aj jeho dlhú životnosť.
  • Latexové matrace — vyrábajú sa zo zmesi umelého a prírodného latexu. Tento materiál je vhodný pre alergikov. Má prirodzené antibakteriálne vlastnosti. Luxusný matrac z latexu veľmi dobre odvádza vlhkosť a prispôsobuje sa telu. Poteší vás aj dlhá životnosť matraca.
  • Pri výrobe luxusných matracov sa používa tiež tzv. pamäťová pena. Tento materiál sa veľmi dobre prispôsobí tvaru tela a zabezpečuje potrebný komfort pri ležaní.
  • Kokosová doska — ide o vzdušný materiál. V matracoch sa používa na vytvrdenie lôžka. Má antialergénne a antibakteriálne vlastnosti.
Pri kúpe luxusného matraca vezmite do úvahy rozmery lôžka a váhu vašej postavy. Pre ľahšiu starostlivosť vyberajte matrac so snímateľným poťahom.

Penové matrace

Pohodlie pri spánku zabezpečia aj penové matrace. Vyrábajú sa zo studenej HR peny. Je vzdušná a elastická. Pri ležaní oceníte jej schopnosť prispôsobenia telu. Je tiež príjemná na dotyk. Penové matrace sa vyrábajú v kombinácii s iným materiálom. Napríklad kokosovým vláknom, ktoré zabezpečí dostatočnú tuhosť matraca. Môžete si tiež vybrať penový matrac z PUR peny. PUR pena dostatočne kopíruje telo. Nie je však vhodná pre alergikov, pretože je menej vzdušná. Táto vlastnosť prispieva k rozmnožovaniu roztočov.

Publikované: 20. 12. 2018 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Katka Kavová