Spirulina a Chlorella: Dvaja zelení titáni vo svete superpotravín

Spirulina a chlorella sú dva druhy mikroskopických rias, ktoré sa tešia stále väčšej obľube pre svoje mimoriadne nutričné vlastnosti. Obe riasy sa pýšia bohatým obsahom bielkovín, vitamínov, minerálov a antioxidantov, čím sa radí medzi skutočné superpotraviny s blahodarným vplyvom na ľudské zdravie.

Spirulina: Modrá špirála plná energie

Spirulina je sinica s charakteristickou tmavo modrou farbou. Je bohatým zdrojom bielkovín, ktoré tvoria až 70% jej sušiny. Obsahuje aj širokú škálu vitamínov, vrátane vitamínu B12, železa a ďalších dôležitých minerálov. Spirulina je známa pre svoje povzbudzujúce účinky a podporu imunitného systému. Pomáha tiež regulovať hladinu cholesterolu a cukru v krvi.

Chlorella: Zelená sila na detoxikáciu

Chlorella je sladkovodná riasa s jasne zelenou farbou. Je bohatá na chlorofyl, ktorý podporuje detoxikáciu organizmu a pomáha zbavovať sa ťažkých kovov a ďalších škodlivých látok. Chlorella je taktiež skvelým zdrojom vitamínov B, železa a ďalších minerálov. Má silné antioxidačné vlastnosti a podporuje regeneráciu buniek.

Spirulina vs. Chlorella: Ktorá riasa je pre vás tá pravá?

Obe riasy, spirulina aj chlorella, ponúkajú širokú škálu benefitov pre zdravie. Výber medzi nimi závisí od vašich individuálnych potrieb a preferencií.

Spirulina: Pokiaľ hľadáte povzbudenie energie, podporu imunity a reguláciu hladiny cholesterolu a cukru v krvi, spirulina je pre vás skvelou voľbou.

Chlorella: Pokiaľ chcete podporiť detoxikáciu organizmu, regeneráciu buniek a bojovať proti voľným radikálom, chlorella je ideálnou voľbou.

Naturvita Spirulina + Chlorella: Synergické spojenie pre maximálny efekt

Pre tých, ktorí chcú ťažiť z benefitov oboch rias, ponúka český výrobca Naturvita doplnok stravy Spirulina + Chlorella. Jedná sa o unikátnu kombináciu spiruliny a chlorelly, ktorá zaisťuje maximálnu synergiu účinkov.

Spirulina + Chlorella od Naturvita je:

  • Vyrobená z kvalitných surovín z ekologického poľnohospodárstva
  • Bez umelých farbív a konzervantov
  • Vhodná pre vegánov
  • Dodávaná v praktických kapsuliach pre jednoduché používanie

Výživový doplnok Spirulina + Chlorella od Naturvita je skvelým spôsobom, ako obohatiť svoj jedálniček o cenné nutričné látky a podporiť tak svoje zdravie a vitalitu.


Publikované: 07. 03. 2024

Kategória: Zdravie

Autor: Zuzana Vondráková