Ako ochrániť pokožku na jeseň

Slnko vystriedalo upršané a sychravé počasie tak typické pre jeseň. Mnohí z nás už pomaly vyťahujú svoje zimušné bundy. Nepríjemná zima vplýva tiež na našu pokožku. Tá je vplyvom nízkych teplôt suchšia a náchylnejšia na vznik rôznych nedokonalostí. Aj preto jej treba venovať zvýšenú pozornosť a ochrániť ju pred vysychaním. Ako sa teda starať o pokožku počas jesene?

Hydratujte svoju pokožku s krémom na tvár

V zimnom období je pleť ťažko skúšaná nízkou teplotou a mrázmi. Aj preto si pleť vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Ideálne je preto siahnuť po hydratačnom kréme, ktorý vašu pokožku zároveň vyživí. Na trhu nájdete hneď niekoľko krémov, ktoré sa od seba líšia svojou funkciou. Krém na tvár si vždy vyberajte v prvom rade podľa typu vašej pleti. Krémy na suchú pleť sú totiž iné ako krémy na mastnú pleť. Nezabudnite si okrem denného krému, kúpiť tiež nočný a očný krém.

Aplikujte si na tvár zlatú masku

Zlatá maska so skutočným 24K zlatom rozmazná vašu pokožku. Zlupovacia maska obsahuje až tri produkty. V prvom rade ide o hydrogélové náplasti, ktoré si nalepíte pod oči. Náplasti zjemňujú vrásky, zpevňujú pokožku a dodajú vám mladistvý vzhľad. Následne si na tvár aplikujete zlatú pleťovú masku. Maska odstráni mŕtve kožné bunky aj prebytočný maz. Pomáha tiež proti starnutiu a vráskam. Akonáhle maska zaschne, môžete ju odlupovať. V poslednom kroku si pleť zvláčnite hydratačným sérom, ktoré ju vyživí. Zlatá maska je skvelý produkt, ktorý udrží vašu pleť zdravú aj v jesennom a zimnom období. Stačí ju používať pravidelne.

Zbavte sa starej kože s peelingom

Vhodný peeling efektívne vyčistí vašu pleť. Zbaví ju odumretých buniek, mazu a dodá jej lesk. Peeling s kávovými zrnami hĺboko čistí pleť a zbavuje tvár čiernych bodiek. Skvelou voľbou je peeling od značky BodyBoom, ktorý má v sebe aj mangové maslo na zmiernenie podráždenia pokožky. Peeling má vďaka extraktu z čučoriedky tiež antispetické vlastnosti, preto je vhodný aj na problematickú pleť. Nájdete v ňom aj olej z plamy babass, ktorá pochádza z Brazílie a je bohatá na vitamín E, fytosterol a mastné kyseliny.

Publikované: 26. 10. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Katka Kavová