Ako vybrať správne tričko?

Na výber trička, ktoré vám padne ako uliate, vplýva viacero faktorov. Je to jednak správna veľkosť, ale aj kvalitný materiál, no aj samotný design. Čo všetko pred nákupom zvážiť? To, že vám tričko jednoducho padne, je základným kameňom dobrého štýlu. Čo všetko ešte musí pasovať sedieť na postave, aby ste vyzerali naozaj dokonalo? Široký výber rôznych veľkostí, farieb, strihov a originálnych potlačí trička nájdete na trickovy.sk. Nájdite si to svoje, v ktorom sa budete cítiť dobre a s originálnou potlačou aj vtipne.

Čo všetko vám na tričku “musí padnúť”

Ideálna veľkosť a tesnosť

Tričko by nemalo byť príliš tesné ani príliš voľné. Ak je veľké, väčšinou vyzerá ako obliečka na perinu. V tesnom modeli zas možno budete vyzerať tak trocha narcisticky. Pokiaľ máte vyšportovanejšiu postavu, v užšom tričku pekne vynikne. Naopak, ak sa snažíte schovať svoje nedostatky, siahnite po väčšom čísle.

Ramenné švy

Švy, pomocou ktorých rukávy priliehajú k telu, by v ideálnom prípade mali končiť presne zarovno s vašimi ramenami.

Správna dĺžka rukávov

Rukávy majú siahať maximálne do hornej polovice paže. Ak ste veľmi vysoký, a teda aj máte dlhšie končatiny, rukávy na tričku smiete mať dlhšie.

Kam má tričko siahať?

Spodný lem trička má siahať maximálne po vaše boky. Kratšie tričko vás bude pri každom zohnutí odhaľovať. Holý chrbát či brucho nie je zrovna príťažlivý pohľad.

Výstrih trička

Tričká sa vyrábajú s dvoma hlavnými typmi výstrihov:
  • okrúhly výstrih
  • výstrih do tvaru V
Je na vás, ktorému z týchto dvoch štýlov, dáte prednosť. Záleží hlavne na proporciách tváre a tela. Okrúhly výstrih je najtradičnejšia možnosť, ktorá neustále ponúka nadčasový vzhľad. Hodí mužom, ktorí majú primeranú stavbu tela. Okrúhly výstrih rozširuje a vytvára vzhľad hranatých ramien. Ak máte dlhší krk, rovnako si vyberte radšej tento typ trička. Dodá vám správne proporcie. Véčkový výstrih pôsobí menej formálne a obyčajnému tričku dodá netypický look. Pokiaľ je vaša tvár trocha oblejšia alebo širšia, určite sa rozhodnite pre tričko s výstrihom do V.

Potlač trička

Grafické potlače sú moderné a ľudia ich priam zbožňujú. Tričko s potlačou môžete nosiť takmer kamkoľvek. Dnes sú už technológie natoľko moderné, že si potlač na tričko vymyslíte aj sami. A nemusíte sa báť siahnuť ani po vtipnom modeli.

Publikované: 26. 02. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Katka Kavová