Chcete vyrábať reklamné predmety? Bez tohto sa nezaobídete

Na výrobu reklamných predmetov sú potrebné rôzne materiály a predmety, na ktoré sa bude robiť reklamná potlač. Ďalej je potrebné mať vybavenie na výrobu, ako sú stroje na tlač, na vyrezávanie, lisovanie a podobne.

Rezací ploter nielen na papier

Kvalitný rezací ploter je druh zariadenia, ktorý sa používa na rezanie rôznych materiálov ako je papier, plast, textil, kov, lepenka a ďalšie. Rezacie plotre sú v podstate veľké tlačiarne, ktoré majú ostrejšie nože, ktoré sa pohybujú po okrajoch alebo po šablóne, aby vyrezali požadovaný formát alebo tvar. Rezací ploter sa často používa na vytvorenie reklamných predmetov ako sú bannery, billboardy, plagáty, nálepky, pohľadnice a ďalšie. Pri vyrábaní reklamných predmetov sú určite jedným zo základných nástrojov, ktoré by vám nemali chýbať.

Termolis na potlač hrnčekov

Profesionálna potlač hrnčekov sa robí pomocou termolisu, ktorý používa tepelnú energiu na potlač obrázkov, textu alebo iných grafických prvkov na hrnček. Tento proces potlače začína tým, že sa na hrnček nanáša požadovaný obrázok alebo text. Potom sa hrnček vloží do stroja, termolisu, a pod vysokou teplotou sa do neho vtláčajú častice plastu. Týmto sa obrázok alebo text potlačí na hrnček. Okrem reklamných hrnčekov sa takto samozrejme vyrábajú aj hrnčeky s vlastnými nápismi alebo fotkami, ktoré sú obľúbeným a osobným darčekom.

Sublimačný tepelný lis na potlač tričiek

Sublimačný tepelný lis na potlač tričiek je zariadenie, ktoré sa používa na sublimačnú tlač. Tento proces využíva tepelnú energiu na to, aby preniesol farbu a obrázok na tričko, resp. iný predmet. Tepelný lis prenáša farbu pomocou tepelne citlivých farbiacich látok. Teplota, ktorá je potrebná na prenos farby závisí od materiálu trička, tlače a farbiaceho prostriedku. Práca s automatickým termotransferový sublimačným tepelným lisom je však pomerne jednoduchá. Potlač tričiek je obľúbená rovnako, ako potlač tričiek.  

Publikované: 30. 06. 2023

Kategória: Skvelé tipy

Autor: Katka Kavová