Prečo by ste nemali zanedbávať pohyb v časoch koronavírusu?

Postihli nás ťažké časy, ktoré zvládneme iba v prípade, že budeme konať zodpovedne. A samozrejme, nesmieme upadať na duchu. Jedna z aktivít, ktorú by sme do svojho časového harmonogramu bez pochýb mali zaradiť, je práve pohyb.

Pomáha pri strese

Doľahlo to na nás všetkých. Čakajú nás zložité časy. Ekonomika upadá a ľudia prichádzajú o príjmy. Všetci sme sa momentálne ocitli v rovnakej situácii. Spája nás strach o zdravie aj o pracovné miesto. A samozrejme, k nášmu mentálnemu rozpoloženiu neprispievajú ani média a panika okolia. Všade na nás číhajú stresové faktory. To, že pociťujeme stres, nás nakoniec stresuje ešte viac, pretože stres oslabuje imunitu a my sa stávame náchylnejší na choroby. Ide o jeden veľký bludný kruh, z ktorého sa nedokážeme vymaniť. Negatívnych emócií a pocitov sa ale môžeme zbaviť športom. Ten pomáha redukovať stres. Navyše, pri fyzickej aktivite sa nám v tele tvoria aj endorfíny - hormóny šťastia.

Vyplníte ním čas

Odrazu, keď sa náš spoločenský život znížil na minimum a my nemôžeme vídať svojich blízkych, ostáva nám akosi veľa času. A ten môžeme vyplniť práve športovou aktivitou.

Prídete na iné myšlienky

Každý si zaslúži občas vypnúť. Šport nám dáva možnosť, ako uniknúť na chvíľu z reality zdravým spôsobom. Nemusíme sa neustále v myšlienkach točiť iba okolo súčasnej situácie. Práve naopak, dovoľme mysli, aby nás odviedla inam.

Posilníte si imunitu

V momentálnych časoch koronavírusu je dôležité posilňovať vlastnú imunitu. Aj preto by ste mali jesť veľa vitamínu C. Ako prevencia je tiež dobrý vitamín D, selén a zinok, ktoré si je dobré nakúpiť do zásoby. No a samozrejme, alfou a omegou je šport, ktorý má priaznivé účinky na zdravie v mnohých smeroch. Ak sa rozhodnete venovať športu, budete potrebovať športové oblečenie Björn Borg. Určite nie je zbytočné mať v skrini nejaké to tričko na cvičenie aj legíny na cvičenie, ktoré sú vysoko kvalitné, prispôsobivé a komfortné.

Publikované: 29. 03. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Katka Kavová