Chudnutie vo dvojici je jednoduchšie. Prečo a ako na to?

Keď má človek parťáka, ktorý v niečom „ide“ spoločne s ním, obvykle sa mu podarí dosiahnuť výsledok oveľa skôr. Človek je tvor spoločenský a má tendenciu zážitky zdieľať, a to bez ohľadu na to, či sú pozitívne alebo negatívne. A keď sa ponúka pomocná ruka a podpora, je škoda to nevyužiť. Týka sa to aj chudnutie. Pokiaľ sa vám nedarí schudnúť, pustite sa do toho spoločne s partnerom.

Výhody párového chudnutia sú zjavné

Prečo prestať s tajnostkárstvom, a naopak sa do zhadzovania nadbytočných kilogramov vrhnúť v páre? Predovšetkým preto, že spoločne chudnúci partneri majú oveľa väčšiu šancu, že svoj cieľ dotiahnu do úspešného konca. Vzájomná pomoc, inšpirácia aj motivácia, to sú dostatočne pádne dôvody, prečo to minimálne vyskúšať. A to nie je zďaleka všetko, veľkou výhodou párového chudnutia je aj nemalá finančná úspora. Dva diametrálne odlišné jedálničky predstavujú pre rodinnú kasu zbytočnú záťaž. Akonáhle sa začnete stravovať rovnako, zaplatíte za jedlo oveľa menej. Dve porcie rovnakého jedla sú oveľa lacnejšie ako dva úplne iné pokrmy. V súvislosti so zdravým stravovaním musíme spomenúť cestoviny značky Slim Pasta. Viac vám o nich prezradí táto Slim Pasta recenzia. Autor recenzie Radek má s cestovinami Slim Pasta skúsenosť a rozhodne by vás mala zaujímať.

Vítané oživenie uvadajúceho vzťahu

Koexistencia nie je to isté ako spoločný život. Pokiaľ máte pocit, že váš partnerský život pozvoľna umiera a žijete skôr z pekných spomienok, dosť možno pomôže zmena životného štýlu. Zrazu budete mať nový spoločný záujem – chudnutie totiž nespočíva iba v rekonštrukcii jedálnička, ale aj v udržiavaní dobrej fyzickej kondície. Nájdite si preto pohybové aktivity, ktoré vás bavia a užívajte si ich aj so svojim partnerom. Empatia od partnera býva pri chudnutí úplne zásadná. Zďaleka najhoršie sú na tom ženy, z ktorých si náprotivok uťahuje a pokračuje v nezdravom stravovaní napriek jej snahe o veľkú zmenu.

Publikované: 23. 09. 2022

Kategória: Zdravie

Autor: Katka Kavová