Tipy ako oživiť interiér

Možno poznáte ten pocit: rozhliadnete sa po svojom príbytku a namiesto spokojnosti cítite, že by to chcelo zmenu. Prosto novú inšpiráciu. Je vaša motivácia vylepšiť bývanie väčšia ako výška vášho rozpočtu na pripravovanú investíciu? Inšpirujte sa našimi tipmi!

Stena ako vizuálne centrum interiéru

Výrazná stena je super spôsob, ako urobiť zásadnú zmenu v interiéri bez vynaloženia množstva času, úsilia a financií. Výbornou voľbou ako vyjadriť osobitý vkus, štýl a pritom oživiť konkrétnu miestnosť sú vinylové tapety na stenu. Široký výber vzorov a farieb robí z moderných vinylových tapiet možnosť číslo 1 pre ktorúkoľvek nevýraznú stenu.

Svetlo alebo menej svetla?

Závesy sa z interiérov akosi vytratili, no v posledných rokoch zažívajú opätovný boom. Mali by ste o nich uvažovať najmä v prípade, že interiér vášho príbytku ozvláštňujú francúzske okná. Závesy sú k nim ako stvorené. Nevyberajte však príliš tmavé látky na závesy – tmavšie farby totiž opticky zmenšujú priestor.

Vankúše ako všeliek

Vankúše sú niečo ako make-up pre vašu obývačku – môžete ich vymieňať podľa nálady či ročných období, účinok sa zakaždým dostaví. Ak je priestor vašej obývačky trochu nudný, zvážte kúpu niekoľkých vankúšov v žiarivých farbách. Ak inklinujete k štýlu boho, určite sa vám budú páčiť vankúše s organickými odtieňmi a textúrami.

Začína to od podlahy

Koberce majú špeciálnu schopnosť vniesť do interiéru pocit tepla, zároveň však definujú priestor, v ktorom sa nachádzajú. Ak sú práve tieto momenty vašim cieľom, neexistuje lepší spôsob ako nainštalovať do domácnosti nový koberec. Jeho farby a vzory sú samozrejme dôležité, no umiestnenie koberca má tiež veľký vplyv na to, či to bude trefa alebo nie. Preto pri výbere koberca zvážte okrem jeho vizuálnej stránky aj to, kde a ako ho umiestnite.

Publikované: 29. 07. 2019 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Katka Kavová